×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. marts, 2016
Drukāt

Grib liegt deklarēt bērnus īpašumā, kurā nav deklarēts neviens no vecākiem (3)

Sprindzuks

Māris Sprindžuks, Ādažu novada domes priekšsēdētājs

Pierīgas pašvaldību apvienības vadītājs un Ādažu novada mērs Māris Sprindžuks (RA) apvienības vārdā Saeimā iesniegs piedāvājumu grozījumiem “Dzīvesvietas deklarēšanas likumā”, kas liegtu iespēju deklarēt nepilngadīgu bērnu īpašumā, kurā nav deklarēts neviens no bērna vecākiem vai aizbildņiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Sprindžuks, lielākā daļa pašvaldību budžeta līdzekļu tiek ieguldīta izglītības nodrošināšanā, tādēļ būtu godīgi, ja ikviens pašvaldības bērns tiktu deklarēts tai pašā īpašumā, kur deklarēts arī vismaz viens no viņa vecākiem vai aizbildnis. Viņš skaidroja, ka pašvaldība lielas summas maksā subsīdijās citām pašvaldībām, kurās nereti mācās vietējie bērni, tādējādi pašvaldība vēlētos apzināties, ka “ikvienam bērnam līdzi nāk arī nodokļu maksātājs – viens no vecākiem”, kas sniedz ieguldījumu kopējā pašvaldības kasē. Sprindžuks uzsvēra, ka iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir pamatnodoklis, kas veido pašvaldības ieņēmumus.

Sprindžuks uzskata, ka pašlaik Pierīgā ir ļoti liels pieprasījums pēc vietām izglītības iestādēs, tādēļ, lai nodrošinātu šo pakalpojumu sava novada iedzīvotājiem, priekšroka ir deklarētajiem novadniekiem, kuru samaksātais iedzīvotāju ienākumu nodoklis nonāk pašvaldības budžetā. “Tas ļautu pašvaldībām fokusēties uz pakalpojuma nodrošināšanu, apzinoties, ka kāds par to maksā,” pauda Ādažu novada vadītājs.

Politiķis uzskata, ka šādi grozījumi būtu pareizi arī no bērna tiesību viedokļa, kuram nebūtu jābūt deklarētam ārpus ģimenes.

Ieceri Sprindžuks jau prezentējis Pierīgas pašvaldību apvienībā, kas to atbalstījusi, viņš apliecināja.

Attiecīgi dokumenti iesniegšanai Saeimā pašlaik tiek gatavoti, sacīja Sprindžuks, norādot, ka tie tiks iesniegti pēc Lieldienām. Grozījumu virzīšanu atbalstīšot Saeimas deputāts Ainārs Mežulis (ZZS), kurš ir arī Pierīgas pašvaldību apvienības valdes loceklis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. un ja dzīvo pie vecvecākiem kā tas ir realitātē ļoti bieži, va vel pie kādiem radiem kamer vecāki īrijā sēnes lasa. ko tad ? nedeklarēt bērnu vispār? politiķiem atkal nav ko darit aiz garlaicibas muļķibas nāk prātā

  2. un kā ar deklarēšanos pie vecvecākiem?

  3. Kaut kā jau ir jāpiespiež maksāt par īpašumu paaugstinātu nodokli?!!
    Doma laba! Nav ko deklarēt katru ģimenes locekli savā īpašumā!

Draugiem Facebook Twitter Google+