×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. februāris, 2013
Drukāt

Grib noklusēt patiesību par Ļitviņenko?

Britānijas un Krievijas valdības apņēmušās izbeigt 2006. gadā nogalinātā bijušā Krievijas Valsts drošības komitejas virsnieka Aleksandra Ļitviņenko slepkavības izmeklēšanu, lai neliktu šķēršļus abpusējām tirdzniecības interesēm, britu presei paziņojis Ļitviņenko sievas Marinas advokāts Bens Emersons.

 

Ar šādiem vērtējumiem Emersons nācis klajā pēc tam, kad Britānijas valdība nolēmusi nepubliskot “jutīgu informāciju”, kas ir svarīga Ļitviņenko nāves izmeklēšanā un kuras publiskošana, pēc britu valdības ieskatiem, varētu radīt draudus valsts nacionālajai drošībai. Nav gan skaidrs, kādas tieši detaļas saistībā ar izmeklēšanu britu valdība nevēlas atklāt, taču, kā stāstījis Marinas Ļitviņenko advokāts, nogalinātais aģents esot strādājis britu izlūkdienesta MI6 labā. Turklāt vēl decembrī Emersons atklāja, ka Ļitviņenko MI6 uzdevumā esot sadarbojies arī ar Spānijas drošības dienestiem, lai iegūtu informāciju par krievu mafijas darbībām.

Britānijas valdības vēlmi neizpaust svarīgu informāciju saistībā ar Ļitviņenko izmeklēšanu asi nosodījuši arī britu plašsaziņas līdzekļi – raidsabiedrība BBC un laikraksts “The Guardian”.

Tie norāda, ka valdības vēlme lietas dokumentos neiekļaut vairākus pierādījumus metīs šaubu ēnu pār izmeklēšanu. “Ja no izmeklēšanas dokumentiem pazudīs materiāli, kuros slepkavībā tiek apsūdzēta Krievija, visai izmeklēšanai zūd jēga,” spriež BBC.

“Valdība danco pēc krievu stabules un kopā ar Maskavu mēģina noklusēt slepkavību,” paziņojis Marinas advokāts. “Abas valstis grib noklusēt patiesību, lai saglabātu miljoniem mārciņu vērtus tirdzniecības līgumus, kurus aizstāv arī premjerministrs Deivids Kemerons. Visas pazīmes liecina, ka veidojas situācija, kas atstās pamatīgu traipu britu tieslietu sistēmā, britu valdībai labprātīgi noklusējot pierādījumus.” Viņš arī norāda, ka šīs darbības pamatīgi kavēs lietas izskatīšanu, kurai oficiāli jāsākas 1. maijā – vairāk nekā sešus gadus pēc Ļitviņenko nāves. Emersons norādījis, ka izmeklētāji nedrīkst pieļaut, ka “process tiek kavēts Britānijas un Krievijas valdību mēģinājumos slēpt patiesību”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+