×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

Grib noskaidrot mūsdienu latviešu iecienītākās dziesmas

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Ekspozīcijas tapšanas fotomirklis.

Ar sabiedrības līdzdalību top Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) ekspozīcija “Dziesma”, kuru plānots atklāt līdz ar rekonstruēto muzeja ēku 2016. gadā, pavēstīja RMM pārstāve Maija Treile.

Jaunā pastāvīgā ekspozīcija iecerēta kā muzeja dāvana Latvijas Republikas simt gadu jubilejā, un tā tiks veidota, stāstot Latvijas dziesmu vēsturi caur mūsdienu cilvēka dzīves ritējumu. Līdzīgi kā Krišjāņa Barona tautasdziesmu kārtojumā, ekspozīcijas ietvaros cilvēks piedzims, augs, izies cauri noteiktai sociālajai pieredzei, ieaugs savas kopienas mantojumā un kļūs jau par nākamās paaudzes pamatu. Līdz ar to muzeja darbinieki par ļoti svarīgu uzskata šodienas Latvijas iedzīvotāju iesaisti ekspozīcijas izveidē.

Lai uzzinātu pēc iespējas daudzveidīgāku mūsdienu Latvijas iedzīvotāju pieredzi, muzeja darbinieki šovasar dodas izbraukumos uz dažādām pilsētām, kur veic gan ielu aptaujas, gan sadarbībā ar vietējām kultūras iestādēm organizē tikšanās ar iedzīvotājiem. Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā, muzeja darbinieki tikās ar vietējās inteliģences pārstāvjiem, un sirsnīgās sarunas kulminācija bija leģendārās diriģentes Terēzes Brokas dziesmām caurvītais dzīves stāsts.

2. augustā muzejs viesojas Jelgavā, 19. augustā RMM pārstāvji tiksies ar Liepājas iedzīvotājiem, savukārt 26. augustā mēros ceļu uz Cēsīm. Ikviens, kuram ir personīgs stāsts par īpašu notikumu, kurā liela nozīme bijusi kādai dziesmai, aicināts arī pats sazināties ar muzeju (aivars.madris@rmm.lv; 67221956).

Paralēli aptaujām un stāstu vākšanai ekspozīcijas izveidē tiek iesaistīti Latvijas labākie literatūras, mūzikas un vēstures skolotāji. Aktīvā semināru darbā viņi palīdz izstrādāt metodiku darbam ar skolēnu grupu ekspozīcijā, lai topošā ekspozīcija spētu aizraut jauniešus, kā arī palīdzētu pedagogiem papildināt mācību programmu.

Savukārt aptaujā portālā visidati.lv piedalījušies jau vairāki simti respondentu, atklājot gan savus dziesmu klausīšanās un dziedāšanas paradumus, gan iesakot konkrētas dziesmas, kuras būtu jāiekļauj muzeja ekspozīcijā. Līdz ar to muzeja rīcībā veidojas saraksti ar mūsdienu Latvijas iedzīvotāju iecienītākajām bērnības, mīlestības un patriotiskajām dziesmām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+