×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. novembris, 2016
Drukāt

Grib noskaņot nodokļu maksāšanai (7)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Par 41 900 eiro nodokļu maksātāju naudas Finanšu ministrija Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās sabiedriskā transporta pieturās un citās publiskās vietās izvietojusi informatīvus plakātus par nākamā gada valsts budžeta izlietojumu.

Kā skaidro ministrijā, šādi plakāti izvietoti ar mērķi mainīt lielas Latvijas iedzīvotāju daļas attieksmi pret nodokļu maksāšanu un rīcību, vienlaikus vairojot cilvēku izpratni par godprātīgas nodokļu nomaksas nozīmīgumu valsts ilgtermiņa attīstībā. Vides plakātos skaidrojot nodokļu nomaksas nepieciešamību, vienlaikus tiek parādīts, kur paliek nodokļos nomaksātā nauda un kādus labumus no tā var iegūt paši nodokļu maksātāji.

Arī pērn pēc valsts budžeta pieņemšanas tika izvietoti līdzīgi vides plakāti. Finanšu ministrija par to no iedzīvotājiem esot saņēmusi tikai atzinīgas atsauksmes. Tāpēc nolemts šādu praksi turpināt.

Divpadsmit lielākajās Latvijas pilsētās plakāti tiks izvietoti līdz nākamā gada beigām. Informāciju par nodokļu maksātāju naudas izlietojumu plānots izvietot arī presē un ziņu portālos.

Kā iepriekš “LA” vērtēja reklāmas eksperts Ēriks Stendzenieks, attieksmi pret nodokļu nomaksu, tāpat kā mīlestību vai patriotismu, nevar panākt vai mainīt ar reklāmu. “Ar nodokļiem mēs faktiski maksājam par valsts pakalpojumiem – par veselības aprūpi, skolu, par ceļu stāvokli un tā tālāk. Un jautājums ir, cik kvalitatīvi šie pakalpojumi tiek sniegti,” sprieda Ē. Stendzenieks. Viņaprāt, reklāmas kampaņas, kas saistītas ar tādām jomām kā nodokļu nomaksa, allaž mēdz būt sprādzienbīstamas: “Drīzāk ir iespēja izpelnīties pārmetumus par valsts līdzekļu šķērdēšanu nekā konvertēt kādu godprātīgā nodokļu maksātājā.”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Nu,un kur tad palika citiem mērķiem novirzītais sociālā budžeta miljards?

  2. Ha-ha.8 miljoni no nodokļiem pa šaizi e-projektos,maksājiet apzinīgi.Vēl jau deputantu kvotām vajag 20…

  3. Noskanot maksat nodoklus vares tikai tad, kad valsts amatos esosos shemotajus, valsts izzadzejus un “otkatu” scenariju veidotajus tiesas, liks cietuma. Tad, kad tas notiks, cilveki ari maksas nodoklus, jo zinas, ka nauda atgriezisies pie maksatajiem, bet ne zaglu kabatas, PVN karuselu dizdzivei…

  4. Nost ar asinsuņiem uz tautas kakla! Atbildēt

    Asiņsuņi un DĪKDIEŅI uz TAUTAS kakla, kas NEJĒGĀ notriec tautas maksātos nodokļus, NAV tiesīgi kaut ko tautai prasīt! KROPĻI, kas uz tautas rēķina sev PALIELINĀJA algas ir NOŽELOJAMI lopi!

  5. % arī no 41900 valstiskajiem darboņiem labs bizness, nesen teica, ka nozog līdz 5 miljardiem, to tais plakātos neredz???

  6. taa arii ir naudas izskiesana jo no plakaatiem veselaks nepaliksi un paeedusaaks arii tos liidzeklus vareeja novirziit citur vismaz kaadus nodoklus samazinaat ja ne ko citu nevar izdomaat

  7. Nodokļus maksāsim tikai tad, kad Saemas deputāti un prezidenta kanceleja atteiksies no 50% pašu izdomātās un ar likumu sev noteiktās algas, jo nav un nevar būt saprotams, kā var saņemt tik milzīgas algas, ja valstī valda nabadzība un tiek pieprasīts lai pensionāri maksā nodokli no pensijas, kurtas ir zem iztikas minimuma. Tātad, tas tiek darīts tāpēc, lai paši varētu dzīvot uz pensionāru rēķina, vai tas ir godīgi? Ja viņiem nav kauna apzagt savu tautu, tad mums jādara tas pats, nav jāmaksā nodokļi, no kuriem pašiem nav nekāda labuma, bet labums ir tikai uzburbušajai birokrātijai, ko sastāda viņu radinieki un darījumu partneri.

Draugiem Facebook Twitter Google+