×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Grib pacelt “griestus” sekmīgi nokārtotam centralizētajam eksāmenam (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Noteikti jāizvērtē iespēja pacelt “griestus” sekmīgi nokārtotam centralizētajam eksāmenam, uzskata izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V).

“Es pievienojos tiem, kuri uzskata, ka piecu procentu barjera centralizētā eksāmena nokārtošanai noteikti ir par zemu,” aģentūrai LETA sacīja ministre.

Tāpēc līdz nākamā gada eksāmenu sesijai ar šo jautājumu būtu jātiek skaidrībā, skaidroja Druviete, norādot, ka tikai tādā veidā iespējams nodrošināt konkurētspējīgas skolēnu zināšanas.

Jautāta par to, kā būtu jārisina situācija, ka, paceļot “sekmības latiņu”, eksāmenus varētu nenokārtot ļoti liels skolēnu skaits, Druviete sacīja, ka ar eksāmeniem kā tādiem vispār nevar risināt nekādu problēmu.

Viņa uzskata, ka ir radikāli jāuzlabo visu mācību priekšmetu mācīšana. Jānodrošina skolotāju atbalsts, kā arī, sadarbojoties ar darba devējiem un zinātniekiem, jāveido pasākumi, kas radītu lielāku skolēnu ieinteresētību.

LETA jau ziņoja, ka vairāki izglītības nozares pārstāvji norādījuši, ka centralizētā eksāmena sekmīgai nokārtošanai nepieciešamie pieci procenti ir pārāk niecīgs slieksnis, kas nevar raksturot sekmīgi apgūtu mācību priekšmetu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ne jau par procentiem, Ina, ir jautājums, bet gan par saturu, kas tajos procentos iekļauts. Vajadzēja skolā pastrādāt, tad būtu saprotams, par ko runā.

Draugiem Facebook Twitter Google+