×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. septembris, 2012
Drukāt

Grib paplašināt Briseles pilnvaras

Eiropas Komisijas prezidents Žozē Barozu paziņojis, ka Eiropas Savienības iestādēm jādod plašāka vara pār dalībvalstīm, lai būtu iespējams rast izeju no pašreizējās krīzes.


 

Uzstājoties Jeila universitātes rīkotajā konstitucionālo tiesu tiesnešu sanāksmē Hāgā, Barozu aicināja uz “Eiropas atjaunošanu” un tālāku integrāciju. “Mēs piedzīvojam situāciju, kurā mums nepieciešama lielāka vienotība un mūsu politikas saskaņotība, kā arī plašāka likumu harmonizācija. (..) Mums nepieciešama dziļāka institucionālā integrācija. Mums jākonsolidē pārejas kārtība, kas caur dalīto suverenitāti garantē mūsu pilsoņu aizsardzību,” sacīja EK prezidents. “Pašreizējā krīze parādījusi dalībvalstu individuālās rīcības ierobežotību. Eiropa un [ES] līguma principi ir jāatjaunina,” uzsvēra Barozu, piebilstot, ka dziļāka politiskā integrācija pieprasa “atbilstošus atbildības mehānismus”. Barozu norādīja, ka finansiālajās problēmās vainojama atsevišķu dalībvalstu izšķērdība un normu neievērošana, kas radījusi uzticības krīzi.

Ar savu paziņojumu Barozu nācis klajā brīdī, kad Briseles augstākās amatpersonas sākušas gatavot priekšlikumus iespējamajiem ES līguma grozījumiem, kas varētu tikt apspriesti virsotņu tikšanās reizē decembrī. Taču daudzu dalībvalstu valdības vairāk nekā piesardzīgi izturas pret reformu “lādes” atvēršanu.

EK preses dienests publiskojis tikai atsevišķus izvilkumus no Barozu runas, kas tika teikta aiz slēgtām durvīm. EK prezidenta pārstāvis paziņojis, ka savas ES reformēšanas idejas sīkāk EK prezidents izklāstīšot savā runā, kuru paredzēts teikt 12. septembrī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+