×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. augusts, 2014
Drukāt

Grib paplašināt Latvijas produktu noietu Baltkrievijā (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs no 1. līdz 3. septembrim dosies darba vizītē uz Baltkrievijas Republiku, kur tiksies ar Baltkrievijas augsta ranga amatpersonām un uzņēmējiem, lai meklētu iespējas palielināt Latvijā ražoto lauksaimniecības un pārtikas preču eksportu uz šo valsti, portālu LA.lv informēja Zemkopības ministrijā.

“Mēs darīsim visu iespējamo, lai pēc Krievijas ekonomisko sankciju ieviešanas palīdzētu Latvijas lauksaimniecības un pārtikas preču ražotājiem palielināt saražotās produkcijas eksportu uz citām valstīm,” uzsvēra Dūklavs.

Darba vizītes laikā zemkopības ministrs tiksies ar Baltkrievijas Lauksaimniecības un pārtikas ministru Leonīdu Zajacu, Baltkrievijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadību, kā arī ar Baltkrievijas lielāko tirdzniecības tīklu un piena pārstrādes uzņēmumu vadības pārstāvjiem.

Ministrijā pastāstīja, ka kopā ar zemkopības ministru Baltkrieviju apmeklēs arī Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks un Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumu – AS “Jaunpils pienotava”, AS “Smiltenes piens”, AS “Rēzeknes gaļas kombināts”, AS “Rīgas piena kombināts”, AS “Tukuma piens” un Lauksaimnieku pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Māršava” vadības pārstāvji.

Latvijas lauksaimniecības produktu tirdzniecības bilance ar Baltkrieviju pēdējos trīs gadus ir bijusi izteikti pozitīva – Baltkrievija ir viens no Latvijas nozīmīgākajiem tirdzniecības partneriem ar lauksaimniecības produktiem.

No Latvijas uz Baltkrieviju 2013. gadā eksportēti lauksaimniecības produkti 36 miljonu eiro vērtībā, kas ir par 74% vairāk nekā 2011. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Dūklava Lietuvas kolēģis tur jau bija 3 nedēlas atpakaļ.( un leiši jau sīta tur gaļu)…a duklavs visu laiku televizijā komentē..

  2. Izklausās pēc vistas,bet ar to starpību ,ka vista kladzina pēc olas izdēšanas,bet šis “gailis”<tēlojot vistu-pirms.

Draugiem Facebook Twitter Google+