×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Grib pārvietot Uzvaras parka pieminekli (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Kara veterāns pie Uzvaras pieminekļa.

Uzvaras parka pieminekļa padomju karavīriem skulptūras varētu pārvietot uz kādu vietu, kurā ir apglabāti PSRS Sarkanās armijas kareivji, šādu iespēju šodien Saeimas atbildīgās komisijas sēdē izteica Uzvaras parka atjaunošanas iepriekšējā veidolā iniciators Māris Ruks.

Parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien uzklausīja Ruku saistībā ar iniciatīvu, kura paredz atjaunot Latvijas pirmā neatkarības perioda projektu Uzvaras laukumam, kas atrodas Uzvaras parka teritorijā.

Komisija šodien vienojās, ka viedokli par šo jautājumu lūgs izteikt Rīgas domei un Ārlietu ministrijai. Sēdē izskanēja priekšlikums lūgt savu pozīciju paust arī Kultūras ministrijai.

Kā ziņots, iniciatīvas autori cita starpā vēlas atjaunot Latvijas valstiskumam būtisko simbolisko jēgu un vietu – Uzvaras laukums galvaspilsētā tika nodēvēts un neatkarīgās Latvijas laikā iekārtots par godu Latvijas armijas nozīmīgajai uzvarai pār Bermonta karaspēku. “Pašreizējais Uzvaras laukums bieži rada nevajadzīgu konfrontāciju un kultivē pretvalstiskas aktivitātes,” norāda priekšlikuma iniciatori.

Viņi aicina Saeimu veikt atbilstošas darbības Uzvaras laukuma patiesās būtības un vēsturiskā taisnīguma atjaunošanai, kā arī savākt sabiedrības ziedojumus vai saņemt valsts dotāciju, vai Krievijas kompensāciju “PSRS armijas memoriāla demontāžai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Protams, ka vajag pārvietot, vislabāk pie “svētku” apmaksātāju robežas.
  Tām skulptūrām vēl vajadzētu vēsturei atbilstošu noformējumu-asinīm klātus ieročus, rokas un kājas mirskstošas nevainīgu simtiem tūkstošu cilvēku asinīs, kopsummā 27 miljonu.

  Jāpārvieto uz dziļiem laukiem, kur nedrīkstēs celt estrādi un skatuves, jo šāds piemineklis nav pelnījis cieņu vai tik lielu uzmanību mūsu valstī.

 2. И авторам этой инициативы, и членам комиссии, можно дать только один совет: господа, учитесь просчитывать последствия своих действий. Учится надо на ошибках других, а не делать свои собственные. Вы же не одни в этой стране, есть и другие, категорически с вами не согласные. Так уж ли надо раскачивать лодку?!

 3. Ja pārvietot, tad uz Pļavniekiem, blakus Ušokova kepkai – pavisam tuvu elektorātam un piknika vieta 9.maija svinībām.

  • Nē! Mums Pļavniekos tāds monstrs nav vajadzīgs. Var pārvietot uz “Draudzības kurgānu” Zilupes novadā, kur krustojas Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas robeža.

 4. Rīgā nevajag nekādu uzvaras laukumu! Uzvaru pār ko? Nevajag fantazēt uz izzīst kautko no kaut kurienes, no vēstures! Tur kādreiz izdomātam uzvaras pleķim, šodien nav nekādas nozīnes! Ne Mūsu bērniem, ne varbūt mazbērniem, neko neizsaka kautkādi Bermondi. 48 gadus Rīgā dzīvojot, nekad nēesam dzirdējuši, ka tur kautkur ir bijis kautkāds, vai tur vajadzētu būt kautkādam nezināmam, uzvaras parkam! Nevajag nekādus uzvaras parkus! Mums vienīgā uzvara ir, ka Mēs esam izkļuvuši no Padomju savienības sastāva laukā! Ka esam Nato! Ka esam EU! Vienīgie svētki, ka itkā 90 mitajos kļūvām neatkarīgi. Pilnīgi Nabagi, bet Neatkarīgi! Bet tas nebija uz ilgu laiku! Tagad esam atkarīgi vēl vairāk, no EU maciņa, iespējām sakārtotā eiropā strādāt, pelnīt naudu! Kādu Latvijā, Mums nekad nenopelnīt! Latvijā nevajag nekādus Uzvaras parkus! Mums nav uzvaru, Mūsu cilvēkiem nav jādomā par kautkādām citu sakaušanas uzvarām! Latvijā vajag Beidzot Dzemdēt, rast, uzbūvēt Labklājību! Tā ir Ražojoša Ekonomika! Plaukstoša lauksaimniecība! Tīri, sakopti, biezi Latvijas meži! Paglābti no uzgunsgrēkiem! Pilnībā ar dzeloņ drāšu žogu Norobežota Latvijas teritorija no krievijas! Lai neviens cūku mēra kuilis nevar iekļūt Latvijā! Latvijas pilsētās vajag Skaistus, zaļus, ziedošus atpūtas, pastaigas parkus! Aizliegt gulēt, vārtīties pilsētas, parku zālājos! Priekš tam ir Pludmale, upju, ezeru krasti!

 5. Beidzot kādam rodas loģiskas, vesela saprāta idejas! tas Pārdaugavas stabs ir jānozāģē! Tas piemineklis ir Jāaizvāc prom uz kautkurieni! Un Latvijas Galvas pilsētā, centrā, blakus centram Nav jāsvin Okupantu uzvaras svētki! Šī teritorija pirms Āģenīša ir jāattīra un jāsagatavo kautkam ļoti vērtīgam priekš Latviešu tautas, priekš Galvas pilsētas izskata, priekš iedzīvotāju Labklājības! Un šo pieminekli Obligāti vajag aizvākt uz kautkādu karā kritušo atceres vietu!

 6. Par brivu Latviju,tautieshi! Atbildēt

  ushakova apcietinashana bus signals Latvijas atbrivoshanai,bet krievu okupantu karaviru suminashanas kompleksa nojaukshanu vares uzskatit par 1918.g LR atjaunoshanas sakumu?

 7. Nu vismaz NA Kultūras ministrijai, varbūt esmu naivs, būtu jāatbalsta šis priekšlikums. Par ”eiropeisko” Rinkeviču un prokremlisko Ušakovu jau protams nav nekādas ilūzijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+