Latvijā
Sabiedrība

Grib prēmēt kokaīna kontrabandas atklājējus ar 30 000 eiro 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto

inanšu ministrija (FM) rosina piešķirt prēmijas 30 000 eiro apmērā trim Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvaldes amatpersonām par profesionālu rīcību, kuras rezultātā 2016. gada aprīlī tika atklāta liela daudzuma kokaīna kontrabanda.

FM izskatīšanai valdībā sagatavojusi priekšlikumu, kas paredz pārdalīt no budžeta programmas “VID muitas politikas nodrošināšana”, samazinot izdevumus precēm un pakalpojumiem, un attiecīgi palielinot izdevumus atlīdzībai 29 419 eiro apmērā. No šīs summas atalgojumam atvēlēti 23 803 eiro, bet darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām – 5616 eiro.

Minētā summa paredzēta prēmiju piešķiršanai trim VID ierēdņiem.

VID aģentūrai LETA skaidroja, ka prēmēšanai tiek virzītas trīs VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonas par profesionālu rīcību, kuras rezultātā 2016.gada aprīlī tika atklāta liela daudzuma kokaīna kontrabanda.

Šā gada aprīlī tika aizturētas personas, kas izdarīja šo noziedzīgo nodarījumu, un izņemti 43 kilogrami kokaīna. Šāds izņemto narkotiku daudzums šogad ir lielākais Baltijā, tā vērtība nelegālajā tirgū var sasniegt četrus miljonus eiro un, to izņemot, ir novērsta 125 000 narkotiku devu nonākšana nelegālajā apritē.

Minēto VID Muitas policijas pārvaldes amatpersonu prēmiju izmaksa paredzēta VID 2016.gada piešķirtā budžeta ietvaros.

LA.lv