Mobilā versija
-1.9°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
19. maijs, 2015
Drukāt

Grib rekonstruēt Aleksandrijas bāku

Foto: The Cairo PostFoto: The Cairo Post

Ēģipte plāno no jauna uzcelt vienu no septiņiem zudušajiem antīkās pasaules brīnumiem – Aleksandrijas bāku, ziņo “The Cairo Post”.

Aleksandrijas jeb Faras bāka, kas grieķu arhitekta Knidas Sostrāta vadībā celta Ptolemaju valdīšanas laikā starp 280. un 247. gadu pirms mūsu ēras, bijusi, pēc dažādiem datiem, starp 120 un 137 metriem augsta. Tā smagi cieta trīs zemestrīcēs, pēc 1323. gada tika pamesta un vēlāk uz tās pamatiem uzcēla Kaitbeja cietoksni, kurā patlaban izvietots muzejs.

Pagājušajā nedēļā Ēģiptes Senlietu padomes ģenerālsekretārs Mustafa Amins paziņoja, ka panākta vienošanās par bākas rekonstrukciju dažus metrus attālu no tās oriģinālās atrašanās vietas. Jau esot veikti nopietni pētījumi un to rezultāti iesniegti apstiprināšanai Aleksandrijas pašvaldībā.

Oriģinālajai bākai bija trīs stāvi: kvadrātveida pirmais stāvs, astoņstūru vidējā daļa un apaļa virsotne, kurā izvietotais spogulis dienā un ugunskurs naktī ļāva orientēties jūrniekiem.

Pievienot komentāru

Pieaudzis bojāgājušo skaits Itālijas lavīnāBojāgājušo skaits lavīnā, kas 18.janvārī apraka viesnīcu Itālijas centrālajā daļā, pieaudzis līdz deviņiem, bet par pazudušiem joprojām tiek uzskatīti 20 viesnīcas viesi un darbinieki, otrdien paziņoja amatpersonas.
Draugiem Facebook Twitter Google+