Mobilā versija
-2.2°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
19. maijs, 2015
Drukāt

Grib rekonstruēt Aleksandrijas bāku

Foto: The Cairo PostFoto: The Cairo Post

Ēģipte plāno no jauna uzcelt vienu no septiņiem zudušajiem antīkās pasaules brīnumiem – Aleksandrijas bāku, ziņo “The Cairo Post”.

Aleksandrijas jeb Faras bāka, kas grieķu arhitekta Knidas Sostrāta vadībā celta Ptolemaju valdīšanas laikā starp 280. un 247. gadu pirms mūsu ēras, bijusi, pēc dažādiem datiem, starp 120 un 137 metriem augsta. Tā smagi cieta trīs zemestrīcēs, pēc 1323. gada tika pamesta un vēlāk uz tās pamatiem uzcēla Kaitbeja cietoksni, kurā patlaban izvietots muzejs.

Pagājušajā nedēļā Ēģiptes Senlietu padomes ģenerālsekretārs Mustafa Amins paziņoja, ka panākta vienošanās par bākas rekonstrukciju dažus metrus attālu no tās oriģinālās atrašanās vietas. Jau esot veikti nopietni pētījumi un to rezultāti iesniegti apstiprināšanai Aleksandrijas pašvaldībā.

Oriģinālajai bākai bija trīs stāvi: kvadrātveida pirmais stāvs, astoņstūru vidējā daļa un apaļa virsotne, kurā izvietotais spogulis dienā un ugunskurs naktī ļāva orientēties jūrniekiem.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+