Latvijā
Izglītība

Grib skolu Rīgā ar Krievijas izglītības standartiem49

Foto: LETA

Mežaparkā, Ezermalas ielā, Krievijas vēstniecība iecerējusi internātskolu diplomātu bērniem no Baltijas valstīm, kurā apmācība notiktu pēc Krievijas izglītības standartiem.

Kā skaidro Krievijas vēstniecības Latvijā preses dienesta vadītāja Liana Dulova, pašlaik Krievijas vēstniecības Latvijā darbinieki savus bērnus sūta Latvijas krievvalodīgajās skolās, galvenokārt “Maksimā” un “Premjerā” (abas ir privātskolas), kā arī citās. “Tā kā Latvijas skolās vecāko klašu skolēniem liela daļu mācību priekšmetu ir latviešu valodā, vēstniecības darbinieku bērni vecākajās klasēs ir spiesti apgūt mācību vielu ārpus kārtas citās valstīs Krievijas vēstniecību skolās. Tuvākās pilsētas, kur ir šādas skolas, – Helsinki un Stokholma, kur mūsu skolēniem nākas braukt vairākas reizes mācību gada laikā,” stāsta L. Dulova. Viņa skaidro, ka Latvijā atvērt Krievijas vēstniecības internātskolu esot nepieciešams, lai atvieglotu dzīvi Krievijas diplomātiem, kuri strādā Baltijas valstīs. Tomēr vēstniecības pārstāve uzsver, ka runāt par šīs ieceres īstenošanu ir pāragri, jo tas esot vairāku gadu jautājums. Īpašumu nodošana gaidāma ne ātrāk kā šā gada beigās. “Pēc tam tiks pieņemts lēmums par ēkas rekonstrukciju vai nojaukšanu un notiks tālākais saskaņošanas process. Acīmredzami tas ir vairāku gadu jautājums,” piebilda L. Dulova.

Citu valstu diplomāti parasti izvēlas skolot savus bērnus starptautiskajās skolās, kurās apmācība notiek angļu valodā pēc starptautiskās bakalaura programmas standarta (IB). Kā uzsver diplomātiskās etiķetes eksperte Irma Kalniņa, tā esot ierasta prakse lielākajā daļā pasaules diplomātisko dienestu un tā nodrošina mācību nepārtrauktību. “Diplomāta dzīve ir mainīga, un tas ietekmē arī viņu bērnus, bet, mainot valsti, viņi var turpināt mācības atbilstoši programmai, kura nodrošina augstu izglītības kvalitāti un iespējas turpināt mācības lielākajā daļā pasaules augstskolu,” piebilda I. Kalniņa.

Latvijā diplomātu bērni mācās Rīgas starptautiskajā skolā. Zināms, ka tajā mācās arī Zviedrijas vēstnieka Henrika Landerholma bērni. Vēstnieks darbojas arī skolas padomē. Tikmēr ASV vēstniecības preses un informācijas nodaļa norāda, ka ASV diplomātu bērni tiekot sūtīti dažādās Latvijas skolās, bet plašāk šo jautājumu nekomentē.

Pieļaujams, ka Krievijas diplomātu bērniem nepieciešamas īpašas skolas, lai viņi varētu veidot nākotni lielākajās Krievijas augstskolās, kā arī tās kalpo kā līdzeklis, lai jaunieši pārāk neaizrautos ar Rietumu vērtībām, bet būtu apmācīti atbilstoši Krievijas vēsturiskās atmiņas skatījumam par notikumiem vēsturē.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Pabriks: Redzot zemessargu pārliecību, Latvijas robežas neviens neaizskars
17 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kurzemes pusē vīrietis ar āmuru nosit radinieci 1
19 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Vēsturiski auto, amatpersonas un “Baltijas ceļa” dalībnieki
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
11 stundas
LE
LETA
Dabā
Gaisa temperatūra naktī vietām nav noslīdējusi zem +18 grādiem. Sinoptiķu prognoze sestdienai
28 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
1989. gada 24. augustā. Nekomunists padomju satelītvalsts valdības priekšgalā
37 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
12 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
11 stundas