×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Grib stiprināt premjera atbildību

Valsts prezidenta Andra Bērziņa izveidotā ekspertu grupa vakar nākusi klajā ar otro ziņojumu par Ministru kabineta (MK) darba pilnveidošanas iespējām. 


Lai pilnveidotu valsts pārvaldes modeli, pamatojoties uz minēto ziņojumu, Valsts prezidents ir nosūtījis Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai likumdošanas iniciatīvu, kurā tiek ierosināts grozīt Satversmi, MK iekārtas likumu un Saeimas Kārtības rulli.


Ekspertu grupa īpašu uzmanību pievērsa MK veidošanai, valdības darba pilnveidošanai un atbildībai par darbu. Vēstulē Saeimas spīkerei Solvitai Āboltiņai Valsts prezidents uzsvēris, ka nepieciešams “mainīt esošo kārtību un kolektīvas bezatbildības vietā virzīties uz premjerministra atbildību par savu komandu”. Tādēļ ekspertu grupa iesaka noteikt, ka pēc Ministru prezidenta priekšlikuma citus MK locekļus ieceļ Valsts prezidents. Tā arī uzskata, ka mērķis nodrošināt valdības stabilitāti, tāpēc svarīgi nodrošināt Saeimas noteicošo lomu MK darbības kontrolē. Eksperti ierosina ieviest konstruktīvā neuzticības balsojuma procedūru, nosakot Saeimas iespējas mainīt MK gadījumā, kad parlamenta vairākums nav apmierināts ar tā darbu, un tad Saeimai pašai būtu tiesības izraudzīties sev vēlamu Ministru prezidenta amata kandidātu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+