Viedokļi
Aptaujas

Vai jāizbeidz prakse pārdot medikamentus pa daļām? 7

Foto – Shutterstock

Zane Štolniece, Jēkabpils Vecpilsētas aptiekas vadītājas vietniece: “Eiropas Savienības regulas ieviešana, kas varētu pārtraukt recepšu medikamentu izsniegšanu pa daļām, it kā ir laba lieta, jo varētu pasargāt iedzīvotājus no nedrošām zālēm. Atvērta paciņa var radīt dažādus riskus, tiek skaidrots, ka visvairāk jābaidās no nepārbaudītu zāļu nonākšanas mājas aptieciņās. Bet, labu gribēdami, jaunumu ieviesēji kaut kā aizmirsuši par Latvijas apstākļiem. Pensionāriem trūkst naudas, paši dakteri nereti izraksta nevis pilnu zāļu iepakojumu, bet gan tikai pa vienai vai divām plāksnītēm. Tikai kompensējamās zāles nedrīkst pārdot pa daļām.”

 

Dace Meldere, Madonas novada SIA “Goba-Farm” aptiekas vadītāja: “Medikamenti Latvijā ir dārgi, ļoti daudz cilvēku – ne vien pensionāri, bet arī strādājošie – tos pērk pa daļām. Ja Eiropā pieaug zāļu viltojumu apmērs, kas apdraud pacientu veselību un pat dzīvību, tad vispirms būtu jāpūlas, lai novērstu šo ļaunumu pašā saknē. Vai kāds ir padomājis, kas varētu notikt, ja tomēr ieviestu jaunumu? Šāds piemērs. Cilvēkam vajag 10 tabletes, bet iepakojumā ir 30. Labi, nopirks, ja varēs. Un kas notiks tālāk? Tās atlikušās 20 tabletes kaut kur stāvēs, ne vienmēr mājās ir zālēm nepieciešamā temperatūra, reizēm zāles nonāk saules gaismas iedarbībā. Pēc laika kaimiņiene lūgs iedot šīs tabletītes, iedos arī. Vai tad te riski nav lielāki? Bīstami būs arī, ja pēc ilgstošas glabāšanas nepiemērotos apstākļos zāles izmetīs, kur pagadās. Par ko tāds satraukums, mums taču ir labas prakses medicīna, pārbaudes veic inspekcija, mēs paši aptiekā veicam savas pārbaudes.”

 

Agnese Saleniece, Stopiņu novada Sauriešu aptiekas vadītāja: “Ar Eiropas regulām jāuzmanās, jo Latvijā ir citi apstākļi. Gribot veikt uzlabojumu, var sanākt pavisam pretējs rezultāts – pasliktinājums. Pirms kaut ko izlemt, jāņem vērā pats galvenais – cilvēku pirktspēja. Ļoti daudzi nevar atļauties uzreiz nopirkt visu ārstēšanai nepieciešamo zāļu daudzumu.”

LA.lv
LA
LA.lv
Viedokļi
Izglītība ir valsts drošības pamats 1
2. septembris, 2018
AL
Anda Līce
Viedokļi
Anda Līce: Neraža cenu ziņā skars pilnīgi visus, ne tikai zemniekus
2. septembris, 2018
Uldis Šmits
Viedokļi
Uldis Šmits: Atvadas no ideālisma? 5
1. septembris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 1
4 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
23 minūtes
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
3 stundas