×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Grībauskaite apciemo Timošenko

ukraina_afp_13

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite vakar Harkovas slimnīcā apciemoja Ukrainas bijušo premjerministri Jūliju Timošenko, kurai piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainai neizdevīga gāzes līguma noslēgšanu ar Krieviju, informē raidsabiedrība BBC.


 

Lietuvas prezidente ir pirmā augsta ranga ārvalstu amatpersona, kurai tika dota atļauja tikties ar notiesāto Timošenko, kas slimnīcā ievietota nemitīgo muguras sāpju dēļ un lai atgūtos no 20 dienu ilgā badastreika. Timošenko arī apsūdzējusi cietuma darbiniekus, ka tie iepriekš viņu iekaustījuši. “Jūlijas Timošenko stāvoklis ir labs, ņemot vērā, ka viņa tagad mēģina atkopties no 20 dienu badastreika,” sacīja Grībauskaite. “Viņa ir labā garastāvoklī un optimistiska. Viņa ne par ko nesūdzējās. Turklāt viņa ir priecīga, ka ārsti beidzot sākuši par viņu pienācīgi rūpēties.” Bijusī Ukrainas prezidente tagad nodota Vācijas ārstu aprūpē. Pēc tikšanās ar Timošenko Lietuvas prezidente arī apliecināja, ka Ukrainas turpmākā sadarbība ar Eiropas Savienību būs atkarīga no tā, kādu medicīnisko palīdzību saņems viena no savulaik oranžās revolūcijas līderēm.

Tikmēr Ukrainas premjerministrs Mikola Azarovs intervijā telekanālam “Euronews” sacījis, ka nav izslēgta iespēja par atļaujas došanu Timošenko ārstēties ārzemēs. “Ja autoritatīvas medicīnas komisijas teiks, ka Ukrainā nav iespējams sniegt atbilstošu ārstēšanos, tad ārstēšanās varētu tikt sniegta aiz Ukrainas robežām,” paziņoja premjers.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+