×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Grībauskaite: Baltijas valstis saskaras ar reāliem draudiem (6)

gribauskaite_leta2

Baltijas valstis saskaras ar reāliem draudiem, un tām militāra konflikta gadījumā jābūt spējīgām vienām pašām noturēties vismaz trīs dienas, līdz ieradīsies sabiedrotie, trešdien paziņoja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

“Mums līdz 2008.gadam bija obligātais militārais dienests, un mēs domājām, ka tas nekad nebūs nepieciešams. Tomēr līdz ar izmainījušos ģeopolitisko situāciju gar mūsu robežām mēs sapratām, ka draudi ir ļoti reāli. Draudi ir reāli visam reģionam, visām Baltijas valstīm, un mūsu kaimiņš ir kļuvis neparedzamāks un agresīvāks. Es domāju Krieviju,” Grībauskaite sacīja Lietuvas un ārvalstu žurnālistiem Kauņā.

Prezidente arī pieminēja neseno Krievijas militāro aktivitāšu pieaugumu Krievijas Kaļiņingradas apgabalā, Baltijas jūrā un gaisa telpā virs jūras, kur Krievijas militāras lidmašīnas rada draudus civilajai aviācijai.

“Mēs zinām NATO procedūras. Ātrās reaģēšanas spēki sāks darbību 72 stundu laikā. Tomēr Baltijas valstis ir diezgan mazas. Mums ir jāaizstāv sevi vismaz šīs 72 stundas,” viņa piebilda.

Grībauskaite arī norādīja, ka obligātā militārā dienesta atjaunošana ir nepārprotams signāls, ka Lietuva nepadosies un aizstāvēs sevi, ja tai uzbruks.

Prezidente uzsvēra, ka pret Baltijas valstīm notiek informācijas karš un tiek veikti arī kiberuzbrukumi.

“Mēs jau esam frontes līnijās, un pirmā konfrontācijas fāze jau notiek. Es domāju informācijas karu, propagandu un kiberuzbrukumus. Tātad mums jau tagad uzbrūk. Vai to turpinās konvencionāla konfrontācija? To neviens nezina. Tomēr mums jau tagad ir jāaizstāv sevi pret agresīvu rīcību,” paziņoja Grībauskaite.

“Kā jūs, es vai mēs, lietuvieši, varam lūgt, piemēram, dāņus vai vāciešus nākt un mūs aizstāvēt draudu gadījumā, un kaut kā mēs paši nevēlamies to darīt? Tas ir mūsu konstitucionālais pienākums,” sacīja prezidente.

Jau ziņots, ka Lietuvas valdība trešdien atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto likumprojektu par obligātā militārā dienesta atjaunošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tantuks galīgi “sviestā” sagājis.

    • Sviestā esi sagājis tu, jeb sists ar galīgu aklumu. Protams ,ka kauns no lietuviešiem un igauņiem ,ka tur reāli skatās uz Krievijas varmācību, bet te brīžiem liekas,ka valdībā tādi partizāni kā tu.

  2. Reāls drauds Lietuvai ir pati Gribauskaite.

  3. Gan Lietuva, gan Igaunija draudus uztver ļoti nopietni, tikai Latvijas valstsvīri visiem stāsta, ka nekādu militāru draudu nav un neko īpašu arī nedara. Tikai čaukstina papīrus un raksta koncepcijas. Šodien neesot liekas naudas budžetā un infrastruktūra arī jāpārkārtojot, tāpēc lai ir kā ir. Bet rīt jau var būt par vēlu! Kas tas ir: stāvokļa nopietnības nenovērtēšana vai bezatbildība. Prezidentu vispār nemana, liekas, ka valstī viņa nav. Kas notiek?

Draugiem Facebook Twitter Google+