×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Grībauskaite dosies uz Slovēniju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite nākamnedēļ dosies uz Slovēniju, lai tiktos ar šīs valsts augstākajām amatpersonām un pārrunātu migrācijas un drošības jautājumus.

Viņa apmeklēs arī Lietuvas policijas darbiniekus, kas strādā Eiropas Savienības robežapsardzes aģentūras “Frontex” vienībā pie Slovēnijas un Horvātijas robežas. Desmit lietuvieši tur palīdz kontrolēt imigrantu straumi, kas cauri Horvātijai cenšas nokļūt Slovēnijā. Slovēnijā Grībauskaite tiksies ar šīs valsts prezidentu Borutu Pahoru, premjerministru Miro Ceraru un parlamenta spīkeru Milanu Brglezu. “Tiks apspriesta sadarbība migrācijas krīzes pārvarēšanā un bēgļu plūsmu kontrolēšanā, ģeopolitiskās drošības situācijas apdraudējumi un to novēršanas iespējas, par kurām tiks runāts NATO Varšavas samitā, kā arī abu valstu pieredze enerģētiskās drošības garantēšanā un ekonomiskās sadarbības jautājumi,” norādīja prezidentes pārstāve.

Cauri Slovēnijai ved viens no galvenajiem migrācijas maršrutiem uz Rietumeiropu. Šogad valsts robežu nelegāli šķērsojuši jau aptuveni 95 000 imigrantu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+