×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

Grībauskaite ierodas Turcijā (2)

Foto: Ivars BušmanisFoto: Ivars Bušmanis

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite vakar ieradās oficiālā vizītē Turcijā, lai stiprinātu abu valstu politisko un ekonomisko sadarbību, kultūras saites un meklētu jaunus ceļus tirdzniecības sakaru veicināšanai.

Prezidenti pavada 22 Lietuvas uzņēmēju delegācija. Grībauskaitei paredzēta tikšanās ar Turcijas prezidentu Redžepu Erdoganu, bet šodien viņa atklāj divpusēju biznesa forumu Stambulā. Ar Turcijas valsts vadītāju Lietuvas prezidente gatavojas pārrunāt globālās drošības jautājumus, sadarbību starptautiskajās organizācijās un divpusējās attiecības, kā arī Turcijas veikumu reformās, kas vērstas uz iestāšanos Eiropas Savienībā. Pirms vizītes Grībauskaite uzsvēra, ka Turcija Lietuvai ir svarīga kā NATO dalībvalsts, kas aktīvi piedalījusies lēmumu pieņemšanā par reģiona drošības stiprināšanu. “Turcija piedalās arī Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijās. Arī ekonomiskās sadarbības potenciāls ir milzīgs – šā gada pirmajā pusē mūsu eksports uz Turciju pieaudzis par trešo daļu,” viņa sacīja. Pēc Grībauskaites teiktā, Turcijas milzīgais tirgus var kļūt par diezgan labu alternatīvu nestabilajam un neuzticamajam Krievijas tirgum. Vizītes laikā plānots parakstīt vairākus divpusējās sadarbības līgumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nu aizleksoja vina uz Turciju, nu parunaaja… Bet Turcija TIK UN TAA nosledza ligumu ar Krieviju par gaazes trubas buuvi. Tagad visa nauda par tranziitu tiks Turcijai, nevis jaunaakajaam ES valstiim – Bulgarijai, Slovenijai, Serbijai, Ungarijai. Taas ir “istas ruupas” par savaam dalibvalstiim no ES puses.

    Turcijai pat piesolija drizu uznemsanu Eiropas kolchozaa. Vini jau padsmit gadus gaidijusi so uznemsanu, laikam izlemusi, ka labak dzivot arpus kolchoza – redz kaa Eiropaa taas lietas daraas.

  2. Baltijas valstīm, kamēr Krievijā pastāv patreizējais režīms nevajadzētu iesaistīties nestabilajā un neuzticamajā Krievijas tirgū, kuru Krievija izmanto kā instrumentu, lai destabilizētu stāvokli Baltijas valstīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+