×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. februāris, 2018
Drukāt

Grībauskaite izceļas ar apsveikumu igauņiem (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite Igaunijas Republikai simtajā dzimšanas dienā veltījusi īpašu muzikālu sveicienu, kopā ar vairākiem iemīļotiem lietuviešu mūziķiem nodziedot vienu no pazīstamākajām igauņu patriotiskajām dziesmām “Eestlane olen ja Eestlaseks Jään” (“Igaunis esmu, igaunis būšu”).

Šī leģendārā dziesma, kas tapusi Dziesmotās revolūcijas laikā un pirmo reizi ierakstīta 1988.gadā, bieži skan Igaunijas Dziesmusvētkos un citos pasākumos.

Ierakstā, kas veikts Lietuvas prezidenta pils Baltajā zālē, Grībauskaite to dzied kopā ar Andrju Mamontovu, grupas “Antis” līderi Aļģirdu Kaušpēdu, grupas “Skamp” mūziķi Viktoru Diavaru, operas solistu Rafailu Karpi, dziedātājām Ievu Narkuti un Moniku Liņķīti, folkroka grupas “Žalvarinis” mūziķiem un citiem pazīstamām lietuviešu mūzikas personībām.

“Priecīgu simto dzimšanas dienu, mīļā Igaunija!” apsveikuma nobeigumā igauniski novēl Lietuvas prezidente.

Grībauskaite nosūtījusi Igaunijas prezidentei Kersti Kaljulaidai arī oficiālu apsveikumu, kurā novēl Igaunijas tautai uzplaukumu, iesoļojot otrajā valsts pastāvēšanas gadsimtā.

Sestdien, kad Igaunija svinēs sava valstiskuma simtgadi, Viļņas Simona Daukanta laukumā pie Lietuvas prezidenta pils tradicionāli tiks uzvilkti visu triju Baltijas valstu karogi.

Igaunijas karoga krāsās būs izgaismoti Viļņas tilti un Triju krustu kalns, virs Viļņas Valdnieku pils tiks uzvilkts Igaunijas karogs, bet vakarā no Valdnieku nama loga trompetists atskaņos Igaunijas himnu.

Igaunijas Republika tika proklamēta 1918.gada 24.februārī, astoņas dienas pēc tam, kad Lietuva pasludināja demokrātiskas un neatkarīgas valsts atjaunošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. AR KĀDAM TIESĪB;AM MILITĀE=RISTU NODEVĒJS >??

  2. tOTIES LT1 VAKARĀ NEPAP!!!ŪLĒJĀS NEKO PAR IGAUNIJU KAUNS

  3. V. – Kur ir tāda Igaunija ? –

  4. Nu veicas gan Lietuvai, gan Igaunijai ar prezidentiem !

  5. Paldies lietuviešiem par jauko apsveikumu Igaunijas 100. jubilejā! Kur ir latviešu apsveikums? Vai atkal mēs esam ar kaut ko pilnīgi citu aizņemti?!

Draugiem Facebook Twitter Google+