Pasaulē
Baltija

Grībauskaite: Krievija izrādījusi agresivitāti pret Eiropas galvaspilsētām 1

AFP/LETA

Redzot Krievijas militārās aktivitātes Sīrijā un Ukrainā un operacionāli taktiskā raķešu kompleksa “Iskander” demonstrēšanu Baltijas jūras reģionā, Eiropas Savienībai (ES) ir jāpatur spēkā sankcijas pret Krieviju, otrdien uzsvēris Somijas prezidents Sauli Nīniste.

“Mēs redzam nežēlīgu karu, patiesību sakot, visaptverošu karu Sīrijā, Alepo. Par to, ka tur tiek nogalināti civiliedzīvotāji, vislielākā atbildība gulstas uz Sīrijas armiju un Krievijas bumbvedējiem,” viņš sacījis žurnālistiem, piedaloties kopīgā preses konferencē ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, kura ieradusies Somijā oficiālā divu dienu vizītē.

“Mēs pārrunājām arī Ukrainas krīzi. Esmu pārliecināts un mēs esam pilnībā vienisprātis, ka ES un starptautiskajai Rietumu sabiedrībai jāpatur spēkā sankcijas, ja netiek pildīta Minskas vienošanās,” izteicies Nīniste.

Viņš uzsvēris, ka Baltijas jūras reģiona drošības jautājums Somijai ir svarīgs, un atzinīgi vērtējis NATO lēmumu dislocēt Baltijas valstīs un Polijā vairāk karavīru.

“Tas ir ļoti apsveicami un vajadzīgi. Mēs redzam, ka Krievija uz to reaģē, pārceļot raķetes “Iskander”. Lai gan situācija, mazākais, neuzlabojas, Somija aktīvi centīsies ar visiem iespējamajiem līdzekļiem uzturēt stabilitāti Baltijas jūrā,” viņš solījis.

Savukārt Lietuvas prezidente norādījusi, ka Krievija, dislocējot Kaļiņingradas apgabalā kodollādiņus nestspējīgās raķetes “Iskander”, izrādījusi agresivitāti pret visām Eiropas galvaspilsētām.

“Tas ir demonstratīvs spēks un agresivitāte ne tikai pret Baltijas valstīm, bet arī pret Eiropas galvaspilsētām,” viņa piebildusi.

Pēc Grībauskaites teiktā, “Iskander” neapšaubāmi ir uzbrukuma ierocis un Krievija ar savu pēdējā laika izturēšanos Baltijas jūras reģionā pārkāpj starptautisko tiesību normas.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Pasaulē
Tiešraide: Merkele ar EP deputātiem diskutē par Eiropas nākotni
Tiešraide 10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sadursmē ar tankkuģi iesaistītā Norvēģijas fregate gandrīz pilnībā nogrimusi
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ukrainā gandrīz 100 cilvēki atbrīvoti no vergu darba
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
6 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
4 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
5 stundas