Mobilā versija
Brīdinājums +3.7°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
18. oktobris, 2016
Drukāt

Grībauskaite: Krievija izrādījusi agresivitāti pret Eiropas galvaspilsētām (3)

AFP/LETAAFP/LETA

Redzot Krievijas militārās aktivitātes Sīrijā un Ukrainā un operacionāli taktiskā raķešu kompleksa “Iskander” demonstrēšanu Baltijas jūras reģionā, Eiropas Savienībai (ES) ir jāpatur spēkā sankcijas pret Krieviju, otrdien uzsvēris Somijas prezidents Sauli Nīniste.

“Mēs redzam nežēlīgu karu, patiesību sakot, visaptverošu karu Sīrijā, Alepo. Par to, ka tur tiek nogalināti civiliedzīvotāji, vislielākā atbildība gulstas uz Sīrijas armiju un Krievijas bumbvedējiem,” viņš sacījis žurnālistiem, piedaloties kopīgā preses konferencē ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, kura ieradusies Somijā oficiālā divu dienu vizītē.

“Mēs pārrunājām arī Ukrainas krīzi. Esmu pārliecināts un mēs esam pilnībā vienisprātis, ka ES un starptautiskajai Rietumu sabiedrībai jāpatur spēkā sankcijas, ja netiek pildīta Minskas vienošanās,” izteicies Nīniste.

Viņš uzsvēris, ka Baltijas jūras reģiona drošības jautājums Somijai ir svarīgs, un atzinīgi vērtējis NATO lēmumu dislocēt Baltijas valstīs un Polijā vairāk karavīru.

“Tas ir ļoti apsveicami un vajadzīgi. Mēs redzam, ka Krievija uz to reaģē, pārceļot raķetes “Iskander”. Lai gan situācija, mazākais, neuzlabojas, Somija aktīvi centīsies ar visiem iespējamajiem līdzekļiem uzturēt stabilitāti Baltijas jūrā,” viņš solījis.

Savukārt Lietuvas prezidente norādījusi, ka Krievija, dislocējot Kaļiņingradas apgabalā kodollādiņus nestspējīgās raķetes “Iskander”, izrādījusi agresivitāti pret visām Eiropas galvaspilsētām.

“Tas ir demonstratīvs spēks un agresivitāte ne tikai pret Baltijas valstīm, bet arī pret Eiropas galvaspilsētām,” viņa piebildusi.

Pēc Grībauskaites teiktā, “Iskander” neapšaubāmi ir uzbrukuma ierocis un Krievija ar savu pēdējā laika izturēšanos Baltijas jūras reģionā pārkāpj starptautisko tiesību normas.

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācībasBaltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+