×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. augusts, 2016
Drukāt

Grībauskaite: ministres skaidrojums par medībām ar Dūklavu rada diplomātisku saspīlējumu (8)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lietuvas lauksaimniecības ministres Virginijas Baltraitienes skaidrojums par vakariņām un medībām ar Latvijas zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) piedalīšanos ir neattaisnojams un ministres interpretācija par to rada saspīlējumu diplomātiskajās attiecībās ar Latviju, paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

“Vājā izpratne par caurskatāmību ir šai valdībai raksturīga. Iecietība pret ļaunprātīgu amata stāvokļa izmantošanu, rīkojumu, nepotisma un savu interešu aizsargāšanas tradīcijas, jautājumu risināšana nomenklatūras medībās – tas viss kavē valsts attīstību un mazina cilvēku uzticību. Ministres stāsts par medībām nav attaisnojams. To interpretējot, ministre arī radīja diplomātisku saspīlējumu ar kaimiņvalsti,” Grībauskaites teikto citēja viņas preses dienests.

Lietuvas prezidente norādīja, ka premjeram Aļģirdam Butkevičam, kurš ir atbildīgs par ministru darbu, vajadzētu uzņemties atbildību par caurskatāmu valdības sniegumu. Butkevičs vada Sociāldemokrātu partiju, bet Baltraitiene pārstāv Darba partiju.

“Premjerministrs ir tieši atbildīgs par valdības un ministru darbu, tādēļ viņam vajadzētu uzņemties atbildību par ministru kabineta locekļu caurskatāmu darbu,” klāstījusi Grībauskaite.
Lietuvā ministrus pēc premjera ierosinājuma amatā ieceļ un no tā atbrīvo valsts prezidents.
Butkevičs pagājušajā nedēļā paziņoja, ka pieprasīs skaidras atbildes no Baltraitienes par jūlija beigās notikušajam vakariņām un medībām viesu namā Panevēžas rajonā.

Pasākumā bez abu valstu lauksaimniecības jomas ministriem piedalījās arī Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs Jons Miļus, Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs Māris Balodis, citas amatpersonas no abām institūcijām, kā arī gaļas pārstrādes uzņēmuma “Biovela” vadītājs Virgīnijs Kantausks un Prans Dailide, kurš vada lauksaimniecības tehnikas uzņēmumu “Dojus agro”, kas ir ASV lauksaimniecības tehnikas ražotāja “John Deere” pārstāvis un darbojas arī Latvijā.

Baltraitiene un Dūklavs ir snieguši pretrunīgu informāciju par vakariņām. Lietuvas ministre paziņoja, ka uzņēmējus uzaicinājis Dūklavs, kurš to noliedza. Nav skaidrības, kas apmaksāja pasākumu. Lietuvas Lauksaimniecības ministrija ir paziņojusi, ka nekādus rēķinus nav saņēmusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. mūsu ministru ,ierēdņu un deputātu raksturīgākā jeb profesionālā pazīme ir-sataisīt mēslus un pēc tam izrādīt spilgtas daebīliķu pazīmes ,kas neko nezin un neatceras

 2. NEDOMĀJU, KA LIETUVAS MINISTRE TIK VIENKĀRŠI KĀ MŪSĒJAIS, NEATĻAUTOS SAMELOT PREZIDENTEI GRIBAUSKAITEI?????????????????????NEDOMĀJU!!! NEKĀDI NEVARU SAPRAST, KAS LIEK CILVĒKAM TIK NEKAUNĪGI MELOT UN ATTAISNOT SAVU RĪCĪBU????????? KĀPĒC KLUSĒ MŪSU PREZIDENTS??? VAI VIŅŠ DAUDZOS SVARĪGOS VALSTIJ JAUTĀJUMOS NELIEKAS NE ZINIS??? KAS NOTIEK AR VIŅU??? ŠIS JAUTĀJUMS NU VAIRS NAV TIKAI LATVIJAS KOMPETENCĒ, IR JĀRUNĀ!!!!!!

  • Ir kauns par tādu premjeru,kam divējāda morāle-vienu ministru par pumpiņu nogriešanu un melošanu atlaida ,otru par ārkārtas situšciju un melošanu skapja vešanā -ne Dūklavu ,kas ,laikam ,bija tā pietempies ,ka neatceras ,bija vai nebija medībās ,bija vai nebija uzaicinājis cilvēkus ar šaubīgu reputāciju,premjers pažēloja Kur vēl tālāk iet?

 3. Roka roku mazga un abas melnas.Korupcijas veza serga saed Lietuvu,ka ar Latviju?

 4. Un ko tad mūsu Vējonis ar Kučinski: pieņems zināšanai informāciju par ministru kārtējo rautu kaimiņos
  medību laikā un viss. Lietuvā prezidente deklarē, ka valdības vadītājs ir atbildīgs par ministru darbu un rīcību, bet kā pie mums? Nu ko tur daudz prasīs atbildību, kā nekā savi čomi no vienas partijas, varbūt pakratīs ar pirkstu…

 5. Vai kāds ir dzirdējis mūsu prezidenta viedokli par šo un citiem līdzīgiem notikumiem Latvijā?

  • Tas tik trūkst, lai mūsu prezidents palīdzētu avīžniekiem no mušas taisīt zīloni. Skaidrs, ka vecās nomenklatūras tradīcijas nav aizgājušas kopā ar PSRS. Skaidrs, ka korupcijas apkarošana ir iesreigusi velns viņu sapratīs, kādos mežos.

Draugiem Facebook Twitter Google+