×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Grībauskaite noliek ziedus Zolitūdes traģēdijas vietā

Foto: Valsts prezidenta kancelejaFoto: Valsts prezidenta kanceleja

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, kura uzturas darba vizītē Rīgā, piektdien nolika ziedus pie sabrukušā lielveikala “Maxima” Zolitūdē.

Latvijas Televīzija vēstīja, ka Lietuvas prezidente izteica cerību, ka izmeklēšana notiks veiksmīgi un tiks izdarīti secinājumi, lai līdzīga traģēdija neatkārtotos.

“Tas ir ļoti daudzu kļūdu kopums, sākot ar būvniecības kvalitātes kontroli un beidzot ar ļoti viegli saņemtām atļaujām jaunajiem būvprojektiem. Tā ir kompleksa problēma un ir ļoti daudz iemeslu, kāpēc šī traģēdija ir notikusi. Domāju, ka mūsu attiecības ar Latviju vienmēr bijušas labas,” traģēdijas vietā sacīja Grībauskaite.

Valsts prezidents Andris Bērziņš sacīja, ka pēc Zolitūdes traģēdijas Latvijas un Lietuvas tautas ir satuvinājušās. Viņš teica, ka Grībauskaite aktīvi iesaistījusies un reaģējusi, un centusies sniegt vislabāko palīdzību.

Grībauskaite ieradusies Rīgā, lai piedalītos Eiropas Kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumos. Ziedu nolikšana pie veikala notikusi pēc viņas iniciatīvas.

“Maxima Latvija” ir Lietuvas mazumtirdzniecības grupas uzņēmums.

Lielveikala jumts Zolitūdē sagruva 21.novembrī. Traģēdijā bojā gāja 54 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+