×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

Grībauskaite noraida ielūgumu uz Uzvaras dienas svinībām Krievijā (8)

LETA/AFPLETA/AFP

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite ir saņēmusi ielūgumu no Krievijas apmeklēt pasākumus par godu 70.gadadienai kopš Padomju Savienības uzvaras pār nacistisko Vāciju, tomēr nākamgad Maskavā gaidāmos pasākumus viņa neapmeklēs.

“Ielūgums tika saņemts. Prezidente neplāno piedalīties pasākumā,” aģentūrai BNS otrdien sacīja Grībauskaites preses pārstāvis Modests Naudžus.

Atzīmējot triumfu Otrajā pasaules karā, Krievija ik gadu 9.maijā Maskavas Sarkanajā laukumā rīko militāro parādi.

Lietuvas prezidenti neapmeklēja svinības nedz pirms pieciem, nedz desmit gadiem, lai gan citu Baltijas valstu līderi ielūgumus pieņēma.

Baltijas valstīs attieksme pret Otrā pasaules kara iznākumu nav viennozīmīga, jo tā rezultātā Latvija, Lietuva un Igaunija uz piecdesmit gadiem palika Padomju Savienības okupācijas varā.

Šogad Krievija ielūgumus uz svinībām izsūtīja laikā, kad tās starptautiskais tēls un attiecības ar citām valstīm ir iedragājusi Krimas aneksija un atbalsts prokrieviskajiem separātistiem Ukrainas austrumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. DOMĀŠANA norāda uz braukšanu!!! Abiem – Lietuvas un Igaunijas – prezidentiem uzreiz ir sava atbilde BEZ STOSTĪŠANĀS!!! MŪSĒJAIS BRAUKS!!! KURŠ LATVIJAS PREZIDENTS – ne G.ULMANIS, ne V.FREIBERGA – IR BIJIS AR SAVU GALVU UN MUGURKAULU ATTIECĪBĀ PRET KRIEVIJU??????? NO BALTIJAS VALSTĪM SVEICIENS MŪSĒJAM NAV JĀVED, VIENĪGI TIKAI NO SEVIS!!! Braukšana vai nebraukšana tāpat NEKO NEMAINĪS LATVIJAS UN KRIEVIJAS ATTIECĪBĀS!!!

 2. Brīnums, ka Krievija vispār atļāvusies ielūgt Gribauskaiti! Viņa taču skaidri un nepārprotami pozicinējusies attiecībā pret Krievijas agresitāti. Kaut kas te nav tā! Labāk tur viņai nerādīties. Bērziņš aizvedīs sveicienu no baltijas valstīm.

 3. Pēc visa tā ko Putins nodarījis Ukrainā ,tur jābūt jukušam ,lai tur brauktu, no Latvijas gan jau kāds aizbrauks ,jo Latvijas valdībai ir bail no Krievijas!

 4. Mūsējie jau kūkumu uzmetuši tūlīt aizskries uz Maskavu! Kā tad var ignorēt tādu Maskavas “žestu”?!
  Līku muguru jau mediķi vēl nav iemācījušies iztaisnot (politiskā skolioze). Par ielūgumu Latvijai gan
  visi kā ūdeni mutē ieņēmuši, klusē!

 5. _ nezin, uz ko Putins cerēja,- vai domāja, ka Eiropa aizmirsīs “Putina uzvaras alkas Ukrainā”?

 6. Un ko mūsējais?Lustēsies slepkavu dzīrēs kopā a Putinu un Kimu Čenunu?

 7. Cepuri nost un kāju virsā[virsū] Daļas priek”šā!

 8. .. Nu gaidisim, ko teiks musejais … !?

Draugiem Facebook Twitter Google+