Pasaulē
Baltija

Grībauskaite noraida Skverneļa izvirzīto kandidāti vides ministra amatam0


Vācijas kancleres Angelas Merkeles vizīte Baltijā, Lietuvā, 14.09.2018.
Vācijas kancleres Angelas Merkeles vizīte Baltijā, Lietuvā, 14.09.2018.
Foto: LETA/BNS

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite piektdien noraidīja premjerministra Sauļus Skverneļa izvirzīto kandidāti vides ministra amatam – pašreizējo tieslietu ministra vietnieci Irmu Gudžūnaiti, norādot, ka kandidātei neesot pietiekamas pieredzes un zināšanu.

“Irma Gudžūnaite, pēc prezidentes domām, ir dinamiska un perspektīva politiķe, taču viņai nav nepieciešamās darba pieredzes un, tiekoties [ar prezidenti] viņa nedemonstrēja zināšanas un kompetenci, kāda nepieciešama vides aizsardzības jomas vadībai,” teikts Lietuvas prezidentes preses dienesta paziņojumā.

Grībauskaite uzsvērusi, ka ministrijai ir ļoti plašs atbildības spektrs – no atkritumu pārstrādes un mežu un ūdeņu resursu aizsardzības līdz būvniecībai un renovācijai, ar klimata pārmaiņām un Baltkrievijā topošās atomelektrostacijas drošību saistītiem jautājumiem.

“Tāpēc prezidente aicina šī svarīgā sektora vadībai meklēt kandidātu ar vispusīgu pieredzi,” piebilsts paziņojumā.

Savukārt Skvernelis, komentējot prezidentes lēmumu noraidīt Gudžūnaites kandidatūru, paudis viedokli, ka Grībauskaite noraidīšot visas viņa izvirzītās kandidatūras.

“Zinot, cik ilgi norit saskaņošana un kāda ir prezidentes pieeja, es nonāku pie secinājuma, ka tiks noraidīta jebkura cita manis izvirzīta kandidatūra. Tas nozīmē, ka ar šo prezidenti saskaņot jaunu kandidatūru nebūs iespējams,” sociālajā tīklā “Facebook” ierakstījis Skvernelis.

Jau ziņots, ka janvāra beigās Skvernelis kopš decembra sākuma vakantajam vides ministra amatam izvirzījis tieslietu ministra vietnieces, valdošajā koalīcijā ietilpstošās Lietuvas Sociāldemokrātu darba partijas (LSDDP) politiķes Irmas Gudžūnaites kandidatūru.

30 gadus vecā Gudžūnaite Viļņas Universitātē ieguvusi juristes izglītību, strādājusi par tieslietu atašeju Lietuvas pārstāvniecībā Eiropas Savienībā, bet tagadējo amatu ieņem kopš pagājušā gada jūnija.

Saskaņā ar Lietuvas konstitūciju ministrus pēc premjera ieteikuma ieceļ un atlaiž valsts prezidents.
Saistītie raksti

Kā ziņots, Skvernelis decembra sākumā paziņoja par nodomu atbrīvot no amatiem trīs ministrus – vides ministru Ķēstuti Navicku, izglītības un zinātnes ministri Jurgitu Petrauskieni un kultūras ministri Liānu Ruoķīti-Jonsoni.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka uzticas šiem ministriem un neuzskata, ka viņi slikti strādājuši, bet ar ministru nomaiņu vēlas dot jaunu impulsu reformām. Attiecībā uz vides ministru premjers norādīja, ka viņa nomaiņa neesot saistīta ar pērnruden notikušajiem protestiem pret mežu izciršanu aizsargājamajās teritorijās. Vides ministra pienākumu izpilde līdz jauna ministra iecelšanai tika uzticēta enerģētikas ministram Žīgimantam Vaičūnam.

LA.lv