Pasaulē
Baltija

Grībauskaite: Sociāldemokrātu lēmums radījis politisko nestabilitāti 16

Foto – Ieva Makare/LETA

Lietuvas Sociāldemokrātiskās partijas lēmums pamest valdošo koalīciju radījis politisko nestabilitāti valstī, paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

“Pēc Sociāldemokrātiskās partijas lēmuma mēs ieejam politiskās nestabilitātes posmā,” paziņoja prezidente, norādot, ka valdībai nāksies darboties mazākumā.

“Mazākuma valdībai, visticamāk, būs neformāla, sašķelta un drīzāk nestabila vairākuma atbalsts. Mēs saskaramies ar milzīgu pārbaudījumu atbildībai – ne tikai tie, kas palikuši pie varas, bet arī opozīcija,” paziņoja Grībauskaite.

Lietuvas Sociāldemokrātiskā partija sestdien pieņēma lēmumu par aiziešanu no valdošās koalīcijas, kuru tā veidoja ar Zemnieku un zaļo savienību.

Par šādu lēmumu partijas padomes sēdē nobalsoja 140 tās locekļi, bet 46 bija pret. Balsojumā piedalījās 187 no pavisam 235 partijas padomes locekļiem.

Zemnieku un zaļo savienības un Sociāldemokrātu partijas valdība sāka darbu 2016.gada decembrī. No 101 Lietuvas Seima deputāta “zaļzemnieku” frakcijā ir 56, bet sociāldemokrātu frakcijā – 19 deputāti.

Sociāldemokrātu partija valdībā deleģējusi trīs ministrus – ārlietu ministru Linu Linkeviču un ekonomikas ministru Mindaugu Sinkeviču, kas ir partijas biedri, un tieslietu ministri Mildu Vaiņuti, kas nav partijas biedre.

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis iepriekš paziņojis, ka gadījumā, ja sociāldemokrāti no koalīcijas aizies, trim šīs partijas ministriem būs iespēja palikt amatos, ja viņi to vēlēsies.

LA.lv