×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Grībauskaite uz Sočiem nebrauks (4)

Baltijas valstu prezidentu un NATO ģenerālsekretāra kopīgā preses konference

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite ceturtdien paziņojusi, ka nedosies uz ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos, vēsta laikraksta “Lietuvos žinios” speciālkorespondente no Briseles.

“Redzot cilvēktiesību pārkāpumus un arī attieksmi un izturēšanos pret Austrumu partnerības valstīm un Lietuvu, ekonomiskās sankcijas, kas vērstas pret Lietuvu, es nesaskatu politisku iespēju doties uz Soču olimpiskajām spēlēm,” norādījusi Grībauskaite.

Uz Sočiem negatavojas doties arī Francijas prezidents Fransuā Olands, Vācijas prezidents Joahims Gauks, kā arī Igaunijas prezidents Tomass Hendrikss Ilvess un virkne citu augstu rietumvalstu politiķu. Gauks gan noliedzis pieņēmumus, ka boikotē olimpiskās spēles Krievijā cilvēktiesību pārkāpumu dēļ.

Lietuvas avīze atgādina, ka Latvijas prezidents Andris Bērziņš savukārt plāno apmeklēt Soču Olimpiādes atklāšanas ceremoniju un aicinājumus to boikotēt salīdzinājis ar “Aukstā kara laiku domāšanu”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pareizi, ka nebrauks Atbildēt

    Pareizi, ka nebrauks, citádi Krievija ir pieradusi, ka lai kádas preteklíbas arí tá darítu, vienalga visi lien tai paka…

  2. Iemācies pareizi latviski rakstīt, tad nāc ar savām domu “pērlēm”

  3. Krievijā būs triju diedu sēras!

  4. Kāpēc mūsu tautu liktenis sodījis ar tādiem prezidentiem. Freiberga pretēji veselam saprātam bija ar mieru doties kā vienīgā Baltijas valstu prezident, lai caur kāda mongoļa padusi no pēdējās rindas varētu saredzēt okupantu zābaku purnus. Zatlers kā vienīgais no Baltijas valstu prezidentiem nespēja atteikt savai sievai Pekinas olimpiādes atklāšanu, kaut daudz svarīgāk būtu bijis vienoti ierasties Tbilisi. Tagad Bērziņš, kurš jau pirms referenduma jauca gaisu ar visādām blēņu runām un solījumiem tagad atkal kā tāds staltbriedis vicinās rociņu Sočos. kaut abas pārējās Baltijas prezidentu vietas būs tukšas. Viņam jau nav savas valsts pašcieņas uzturēšanas vēlme. Labāk būt par paklājiņu divgalvainā ērma priekšā.

Draugiem Facebook Twitter Google+