×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Grībauskaite: uzturēšanās atļaujas nedrīkst izdot bezatbildīgi (5)

Foto: Ivars BušmanisFoto: Ivars Bušmanis

Uzturēšanās atļaujas ārvalstniekiem Lietuvā šobrīd netiek izdotas pietiekami atbildīgi, uzskata prezidente Daļa Grībauskaite. Viņa rosinājusi likumdošanas grozījumus, kas paredz šos dokumentus izdot tikai pēc pārliecināšanās, ka atļaujas pieprasītājs neapdraud valsts drošību, piektdien vēsta LRT Radio.

“Lietuva ir atvērta visiem, bet nekļūs par patvērumu noziedzniekiem, kas slapstās no taisnīgas tiesas. Ik gadu no Lietuvas tiek izraidīti vairāki tūkstoši ārvalstnieku, un aizvien biežāk fiksēti mēģinājumi nelikumīgi iekļūt valstī. Tas liecina, ka trūkst reālas risku profilakses un uzturēšanās atļaujas vēl aizvien tiek izdotas bezatbildīgi. Lietuvas cilvēkiem savā valstī jājūtas droši un jābūt pārliecinātiem, ka valsts neļaus pie mums apmesties cilvēkiem, kas rada apdraudējumu,” uzsvērusi prezidente.

Grozījumi paredz, ka policijai, Valsts robežapsardzes dienestam un Valsts drošības departamentam turpmāk 14 dienu laikā būs jāsniedz Migrācijas departamentam savi atzinumi par atļauju pieprasītājiem. Šobrīd minētajiem dienestiem tāda pienākuma nav.

Migrācijas departamentam nebūs tiesību izsniegt atļaujas tādiem ārvalstu pilsoņiem, kas tiek turēti aizdomās vai apsūdzēti par noziedzīgu darbību. Arī to likums pagaidām neparedz.

Grībauskaite arī aicinājusi vienkāršot jau izdoto atļauju anulēšanas kārtību, atsakoties no to anulēšanas tiesas ceļā un uzdodot lēmumu 14 dienu laikā pieņemt Migrācijas dienestam, tomēr paredzot arī iespēju anulēšanu apstrīdēt tiesā.

Savukārt tiem ārvalstu pilsoņiem, kuri tiešām vēlas Lietuvā pievērsties godīgai uzņēmējdarbībai, atļaujas būtu jāizdod ātrāk. Pašlaik šīs procedūras var ilgt līdz pat četriem mēnešiem.

Pērn pagaidu vai pastāvīgas uzturēšanās atļaujas Lietuvā lūguši gandrīz 10 000 ārvalstnieku un tikai 4% iesniegumu noraidīti, bet gada laikā aptuveni 2000 personām nācies valsti atstāt.

Kā ziņots, nesen Lietuvas medijos izskanēja informācija, ka Lietuva izdevusi pastāvīgās uzturēšanās atļaujas četriem ietekmīgiem Krievijas noziedzīgās pasaules pārstāvjiem – augstākā ranga noziedzniekiem jeb tā dēvētājiem likumīgajiem zagļiem Ahmedam Jevlojevam un Oļegam Šamaņinam, līdz ar to viņi ieguvuši tiesības brīvi pārvietoties pa Eiropas Savienības teritoriju. Pirms tam atļaujas esot saņēmuši vēl divi Krievijas noziedzīgās pasaules pārstāvji – Merabs Džangveladze un Givi Gordeladze.

Iekšlietu ministrs Sauļus Skvernelis nedēļas sākumā šīs ziņas noraidīja, uzsverot, ka nevienai no četrām minētajām personām uzturēšanās atļaujas nav. Viņš noraidīja arī apgalvojumu, ka Jevlojevu un Šamaņinu meklē Interpols.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kad kāds mačo pamainīs viņas uzvārdu uz gribauskiene? Kā neprecēta, tā dulla.

  2. Mums vajaga tadu ka Gribauskaiti Atbildēt

    Ka Valsts Prezidentu un ne tadu vaju nesakarigu slavofilu ka musu pasreizejo varoni.

  3. Mūsējie uzturēšanās atļaujas dala pa labi un pa kreisi BEZ SIRDSAPZIŅAS PĀRMETUMIEM!!????? Gan Dombrovkis, gan Āboltiņa, GAN STRAUJUMA to komentē kā BUDŽETAM nepieciešamu naudu… Viņiem NEVIENAM NEINTERESĒ ne valsts drošība, ne naudas izcelsme, ne cilvēki, kas šeit pērk NĪ … Te zem šīm vēlmēm var ierasties jebkurš, kam IR NAUDA… Iedzīvotāju protestus komentāros LA un NA iebildumus no SAEIMAS tribīnes NEDZIRD VAI ATKLĀTI APŅIRDZ!?? Tā darbojas mūsu 100 gudrās galvas!?? LŪK KĀ IET LATVIJĀ!!!! PREZIDENTS VISPĀR KLUSĒ….!? Bet Lietuvas prezidente UZTRAUCAS PAR SAVU VALSTI UN TĀS DROŠĪBU….KAS NOTIEK LATVIJĀ, LŪK JAUTĀJUMS, UZ KURU ATBILŽU NAV….

  4. Bet kas notiek Latvijā? Uzturēšanās atļaujas ārvalstniekiem tiek izdalītas pavisam BEZatbildīgi. Par to jāpateicas Šleseram, Dombrovskim un Āboltiņai, kā arī viņu līdzskrējējiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+