×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Grībauskaitei piešķirta Kārļa Lielā balva

Foto - AFPFoto - AFP

Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei piešķirta gadskārtējā Kārļa Lielā balva par viņas centieniem vienot Eiropu un veicināt ekonomisko stabilitāti tajā, paziņojis prezidentes preses dienests.

Kārļa Lielā balvas komiteja paziņojusi, ka Lietuva ir piemērs konsolidācijai, apņēmībai un panākumiem cīņā ar krīzi un nopietnajām finansiālajām problēmām. “Tas ir ļoti augsts Lietuvas un tās tautas novērtējums. Es jūtos ļoti lepna un priecīga, ka mūsu ieguldījums Eiropas vienotības veidošanā un darbs pie tās veiksmīgas nākotnes ir atzīts un novērtēts šādā ievērojamā veidā,” paziņoja Grībauskaite. Prezidente atzīmēja, ka sevišķi svarīgi tas ir šobrīd, kad Lietuva gatavojas Eiropas Savienības prezidentūrai 2013. gada otrajā pusē. Grībauskaiti par piešķirto apbalvojumu informēja Āhenes mērs.

Kārļa Lielā balva tiek piešķirta kopš 1950. gada un ir viens no prestižākajiem Eiropas apbalvojumiem. Tā tiek piešķirta par īpašu ieguldījumu Eiropas ideālu un Eiropas vienotības veicināšanā. Grībauskaitei balva tiks pasniegta 2013. gada 9. maijā Āhenē, Vācijā. Kārļa Lielā balvu savulaik saņēmis arī Vācijas kanclers Konrāds Adenauers, Britānijas premjeri, sers Vinstons Čērčils un Edvards Hīts, Spānijas karalis Huans Karloss, Čehijas prezidents Vāclavs Havels, ASV prezidents Bils Klintons, Vācijas kanclere Angela Merkele un citi ievērojami Eiropas un pasaules līderi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+