×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Grībauskaiti apsūdz autoritārisma iedibināšanā

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas augstāko amatpersonu attiecībās valda spriedze, kas atklājusies slepenā videoierakstā, kurā Lietuvas Seima spīkere Irēna Degutiene izsaka prezidentei Daļai Grībauskaitei apsūdzības autoritārismā un intrigu vērpšanā, ziņo portāls “Alfa.lt”. 


 

Ierakstā Degutiene sarunā ar domubiedriem pauž viedokli, ka kopš tagadējās prezidentes nākšanas pie varas 2009 . gadā Lietuvā briest autoritārisms, tiek šantažēti Seima deputāti un izsekoti augstākie valsts vadītāji. Viņa atzinusi, ka nejūtas droša pat savā darba kabinetā. “Tā nav pirmā reize, kad es šajā telpā runāju brīvi, un arī ar jums runāšu brīvi, lai gan – brīdinu – te viss tiek noklausīts,” sarunas sākumā teikusi spīkere. “Visvairāk esmu noraizējusies par valsts pakļaušanu, par to, ka mēs ejam nevis demokrātijas ceļu, bet Luka-šenko ceļu, autoritāru ceļu, ka mūs uzaicina pa vienam un vērpj intrigas – man stāsta par Kubiļu, bet Kubiļum – par mani, trešajam vēl par kaut ko, ka sarīda citu pret citu. Ļoti laba metode – skaldi un valdi. Un man šķiet, ka tas jau panākts.” Tālāk Seima vadītāja pievēršas asajām nesaskaņām, kas Lietuvas augstāko amatpersonu attiecībās šā gada sākumā izraisījās ap Finansiālo noziegumu izmeklēšanas dienesta vadītāju atlaišanu, pieminēdama “šantāžu” no “Baltā nama” puses.

Kā izteikusies spīkere, lai gan Lietuva ir parlamentāra republika, tomēr prezidenta birojs iedzinis bailes pat Seima deputātiem. “Paši esam vainīgi, trijos gados esam pieļāvuši, ka mums kāpj uz galvas, to nākas atzīt. Zvans – izdariet to, zvans – izdariet vēl to. Un mēs kā lamzaki visu arī darām. Visu esam darījuši. Cik daudz bijis tādu, teiksim, miglainu veto likumprojektu bloķēšanai. Bet Seimā tūdaļ panika. Veto? Jāmaina! Un tie paši cilvēki, kas pirms mēneša balsoja par vienu, pēkšņi balso pretēji – par simt astoņdesmit grādiem. Visi dzīvo bailēs,” sacījusi Degutiene.

Nedz spīkere, nedz prezidenta birojs šo ierakstu nav atklātībā komentējuši.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+