×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Gribēja būt Bonds

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Amerikāņu aktrise Melisa Makārtija Pola Feiga režijā pretendē uz kinematogrāfa visslavenākā spiega Džeimsa Bonda vietu. Taču viņas ambīcijas ir par šerpu, un „Spiegs” nav nekas vairāk kā tipisks izklaides gabals, kura radīšanai dažādu iemeslu dēļ pulcējusies virkne dažāda kalibra un žanra slavenību.

Viņš ir nevainojams un tajā pat laikā – klausa viņai uz vārda, kaut arī viņa ir tik tālu no ideāla, cik vien tas var būt… Nē, tā nav mūsdienu pasaka no sieviešu žurnālu lapām, bet filmas „Spiegs” sākums, kad skatītāji tiek iepazīstināti ar galveno varoni. Ne īpaši glīta, ar krietni daudziem liekajiem kilogramiem, nevietā izspertiem jociņiem, principā – pelēkā pele, taču Sjūzena Kūpere vēlas būt asprātīga, lai tikai pievērstu sev Džūdas Lova atveidotā Bredlija Faina uzmanību, un tas nav īpaši grūti. Jo viņš ir superspiegs, viņa – cilvēks, kas, pateicoties tehnoloģijām, redz katru Faina soli, tā ļaujot izbēgt no briesmām, un ausī diktē viņa nākamo darbību. Bet pie sevis murmina kārtējo apbrīnas vārsmu Faina personībai… Taču šai idillei pienāk beigas, jo, kad Fains izgāž misiju un tiek atmaskoti visi labākie CIP aģenti, pasaules glābšanā iesaistās neviena cita kā Sjūzena, jo kurš gan varētu iedomāties, ka pagalam neizteiksmīgā sieviete ir spējīga uz ko vairāk par kārtējās kūciņas iznīcināšanu?

Tiktāl viss izklausās daudzmaz labi, taču tā nudien nav uz lielā ekrāna. Bezkaunīgi joki un jēlības lido vēl ātrāk par lodēm, vien Džeisona Stethema atveidotais trulenis ir lielisks – kāpēc vēl neviens nebija pamanījis, ka aiz sūrā džeka vaibstiem, kas slēpj dzelzs spēku un izturību, slēpjas neslikts komiķis? Taču šeit arī komplimenti apsīkst, jo tandēms Pols Feigs un Melisa Makārtija – viņu iepriekšējās filmas ir „Līgavas māsas” un „Karstais pārītis” – nav no tiem, kas uzrunā savu laiku cienošu skatītāju, kaut arī kases ieņēmumi apgalvo pretējo. Un diemžēl nav arī iemesla apšaubīt, ka komēdija/farss/drāma „Spiegs” kļūs arī par labi apmeklētu filmu Latvijā, kaut arī principā tā ir slavas dziesma Amerikā tik mīlētās komiķes Melisas Makārtijas pašironijai, piemetot jokus par hemoroīdiem un kaķus mīlošām mazpilsētas vecmeitām.

UZZIŅA:

„Spiegs”/”Spy”

ASV, 2015.

Režisors: Pols Feigs

Lomās: Melisa Makārtija, Džūda Lovs, Džeisons Stethems, Roza Bairna, Bobijs Kanaveils, Miranda Hārta, Elisone Džennija, Pīters Seradinovičs, Morēna Bakarina, 50 Cent

No 5. jūnija „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+