×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

Izcilā robotikas studente Anete Vagale jau bērnībā iemācījusies būt čakla un plānot savu laiku (5)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja
Fakti

RTU absolventu Zelta fonds tapis, lai viņus cildinātu, informētu sabiedrību par viņu sasniegumiem un veicinātu absolventu karjeras izaugsmi. Veidojot Zelta fonda izlasi, ņem vērā ne tikai absolventa vidējo atzīmi, bet arī studiju laikā veiktās sabiedriskās aktivitātes, panākumus zinātnē un sportā. Kandidātus iekļaušanai RTU Zelta fondā izvirza studiju programmu direktori sadarbībā ar RTU Karjeras centru.

“Izvēlējos šo studiju programmu, jo gribēju studēt kaut ko sarežģītu un neparastu, lai tas man būtu kā izaicinājums un es pārbaudītu, uz ko esmu spējīga,” saka Anete Vagale – pirmā meitene, kas ieguvusi bakalaura grādu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studiju programmā “Intelektuālas robotizētās sistēmas”. Izcilo sekmju un sabiedriskās aktivitātes dēļ Anete iekļauta RTU šā gada absolventu Zelta fondā.

Aneti jau no bērnības interesēja datorzinātnes, jo viņas vecāki ir datorzinātņu pasniedzēji Daugavpils Universitātē. Taču studēt tieši šo jomu meitene nevēlējās, “jo likās, ka visi iet studēt informācijas tehnoloģijas; šajās studiju programmās arī viegli iestāties – tur ir daudz budžeta vietu; gribējās izturēt konkursu uz studiju vietām. Roboti – tā ir nākotne,” secinājusi Anete. Viņas absolvēto studiju programmu kopīgi īsteno trīs RTU fakultātes – Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas, Enerģētikas un elektrotehnikas, kā arī Mašīnzinību, transporta un aeronautikas.

Anete gan nebija gaidījusi, ka studiju procesā būs arī daudz jāapgūst elektronikas un mehānikas prasmes. “Studijās ļoti interesanta likās augstākā matemātika, mums bija ļoti foršs pasniedzējs. Interesanti bija mācīties par mākslīgo intelektu. Sarežģītāki likās elektrotehnikas priekšmeti, tomēr centos, un galu galā viss izdevās,” stāsta jaunā robotikas speciāliste, kuras vidējais vērtējums studiju laikā bija 9,39. “Tas ir šāds, pateicoties manai centībai. Nebija it kā tā, ka ļoti daudz mācījos, taču lekcijas vienmēr apmeklēju, tajās vienmēr klausos, iedziļinos, jautāju. Pasniedzēji to novērtē, tomēr ir bijušas dažas ļoti grūtas eksāmenu sesijas.” Studijas puišu vidū sāka vēl četras meitenes, bet tās pabeigt izdevies tikai Anetei. Runājot par studiju kvalitāti, viņa atzīst: Latvijā studijas ir pārāk teorētiskas. Turklāt studiju programma, ko absolvēja Anete, ir jauna. Iespējams, tāpēc trūcis patiešām zinīgu pasniedzēju.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Prieks lasīt par gudru meiteni, lai viss izdodas!

  2. Oh my God.. tik skaistas, brūnas acis!!

  3. Tā tik turēt, rekur ir īsta latvijas nākotne !

  4. Vareni! Vēlu veiksmi!

Draugiem Facebook Twitter Google+