Foto – Juris Kalniņš

Gribēšana sapin rokas 0

Latvijas handbola valstsvienība pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā zaudēja Bosnijas un Hercegovinas izlasei gan tās laukumā Vitezā (26:27), gan arī svētdien Dobelē (21:23) un vairs nevar iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Zaudējums tikai ar vienu vārtu starpību deva iespēju to atspēlēt šodien un apsteigt bosniešus savstarpējo spēļu summā. Diemžēl nekā. Arī Dobelē mūsējie kā ar sapītām rokām nospēlēja pirmās desmit minūtes, gūstot tikai vienus vārtus. Komandas līderi palika bez metieniem, nestrādāja malas, bumba negāja līnijā – 1:5, 6:12, 10:13. Otrais puslaiks bija labāks, 50. minūtē pie rezultāta 18:19 skatītāji Dobeles tribīnēs piecēlās kājās, tomēr tāpat kā Vitezā neizdevās tikt kaut līdz neizšķirtam. Vīri laukumā cīnījās ar zobiem un nagiem, tomēr bosnieši bija favorīti un to apliecināja arī laukumā.

“Gribējām uzvarēt, tā ka komanda pārdega,” komentēja Valdis Labanovskis. “Ar tik maz iemestiem vārtiem nez vai var ko cerēt. Protams, mums pietrūka savainoto spēlētāju, Bosnijas izlasei rezervistu sols bija garāks. Ja kādam no viņiem spēle negāja, nāca nākamais. Mums tādas izvēles nebija. Turpmākajās spēlēs tāpat cīnīsimies par uzvaru, šī modeļa komandas virsotne jāmeklē kaut kur priekšā.”

Galīgais vietu izkārtojums turnīrā izšķirsies tikai pēdējās divās spēlēs trešdien Dobelē pret Portugāles un 11. janvārī Pelvā pret Igaunijas handbolistiem.

HANDBOLS

PASAULES ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJA, 5. GRUPA

* Latvija – Bosnija un Hercegovina 21:23 (10:13), Krištopāns 7, Borodovskis 4, Lībergs, Klešniks, Jurdžs, Pavlovičs un Ence pa 2.

* Igaunija – Portugāle 17:25 (10:9).

Tabulā: 1. Bosnija un Hercegovina 8 (4-0-0, 110:102), 2. Latvija 4 (2-0-2, 101:101), 3. Portugāle 2 (1-0-2, 80:77), 4. Igaunija 0 (0-0-3, 68:89).