Foto: EPA/Scanpix/LETA

Gribi justies kā Marija Antuanete? Ņujorkā var uzlaikot karalienes dārglietas 0

Ņujorkā pirmo reizi izstādītas Marijas Antuanetes dārglietas, turklāt ikvienam izstādes apmeklētājam, kurš ir gana pacietīgs, lai izstāvētu garu rindu, ir iespēja uz brīdi iejusties Francijas karalienes tēlā, bez maksas uzlaikojot jebkuru no tām, raksta “LiveScience”.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Francijas karalienes dārglietu kolekcijā ir vairākas pērļu kaklarotas, pāris pērļu dimantu auskaru, dimanta gredzens ar karalienes matu cirtu un iniciāļiem, kabatas pulkstenis, kā arī dimanta piekariņš ar milzīgu pērli, kura vērtību lēš starp miljonu un diviem miljoniem dolāru.

Viena no slavenākajām karalienēm Marija Antuanete piedzima Austrijā 1775. gadā un 15 gadu vecumā kļuva par Francijas karaļa Luija XVI sievu. Būdama ekstravaganta un izšķērdīga, tautai viņa drīz šķita iemiesojam visas Francijas problēmas – augstos nodokļus un vispārējo zemāko slāņu nabadzību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gatavojoties bēgt no Francijas revolūcijas laikā, karaliene rūpīgi iesaiņoja savas dārglietas kokvilnas audumā un koka lādē, kas tika aizsūtīta uz Briseli un vēlāk slepus nodota karalienes brāļadēlam – Austrijas imperatoram – Vīnē.

Marijai Antuanetei un Luijam XVI nocirta galvu 1793. gadā, un viņu vienīgais dzīvais bērns, Marija Terēze (1778-1851), 1796. gadā pieprasīja mātes mantojumu. Kopš tā laika dārglietas pārgājušas mantojumā nākamajiem Francijas karalienes pēctečiem.

Izsoļu nams Sotbijs pārdos Marijas Antuanetes dārglietas kā daļu no kolekcijas “Parmas Burbonu ģimenes karaliskās dārglietas” Ženēvā 14. novembrī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.