Pasaulē
Vēsture

Gribi justies kā Marija Antuanete? Ņujorkā var uzlaikot karalienes dārglietas0

Foto: EPA/Scanpix/LETA

Ņujorkā pirmo reizi izstādītas Marijas Antuanetes dārglietas, turklāt ikvienam izstādes apmeklētājam, kurš ir gana pacietīgs, lai izstāvētu garu rindu, ir iespēja uz brīdi iejusties Francijas karalienes tēlā, bez maksas uzlaikojot jebkuru no tām, raksta “LiveScience”.

Francijas karalienes dārglietu kolekcijā ir vairākas pērļu kaklarotas, pāris pērļu dimantu auskaru, dimanta gredzens ar karalienes matu cirtu un iniciāļiem, kabatas pulkstenis, kā arī dimanta piekariņš ar milzīgu pērli, kura vērtību lēš starp miljonu un diviem miljoniem dolāru.

Viena no slavenākajām karalienēm Marija Antuanete piedzima Austrijā 1775. gadā un 15 gadu vecumā kļuva par Francijas karaļa Luija XVI sievu. Būdama ekstravaganta un izšķērdīga, tautai viņa drīz šķita iemiesojam visas Francijas problēmas – augstos nodokļus un vispārējo zemāko slāņu nabadzību.

Gatavojoties bēgt no Francijas revolūcijas laikā, karaliene rūpīgi iesaiņoja savas dārglietas kokvilnas audumā un koka lādē, kas tika aizsūtīta uz Briseli un vēlāk slepus nodota karalienes brāļadēlam – Austrijas imperatoram – Vīnē.

Marijai Antuanetei un Luijam XVI nocirta galvu 1793. gadā, un viņu vienīgais dzīvais bērns, Marija Terēze (1778-1851), 1796. gadā pieprasīja mātes mantojumu. Kopš tā laika dārglietas pārgājušas mantojumā nākamajiem Francijas karalienes pēctečiem.

Izsoļu nams Sotbijs pārdos Marijas Antuanetes dārglietas kā daļu no kolekcijas “Parmas Burbonu ģimenes karaliskās dārglietas” Ženēvā 14. novembrī.

LA.lv