×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. jūlijs, 2013
Drukāt

Gribi par to parunāt? Ar stresu iespējams tikt galā

www.howstuffswork.comwww.howstuffswork.com

Spēcīgi emocionālie pārdzīvojumi un negaidīts stress ietekmē darba efektivitāti. Bet situācija ir labojama!

 

Regulārs stress, trauksme, nervozitāte un miega traucējumi ir daļa no mūsu ikdienas. Ir būtiski atšķirt, kad stress kļūst par distresu – negatīvo faktoru, kas ietekmē ne tikai cilvēka emocijas, bet arī fizisko ķermeni, topot par iemeslu virknei slimību, proti, ietekmējot sirds un asinsvadu sistēmu, veicinot kuņģa problēmas, galvas sāpes u.c. Ja kāds darba vidē saskaras ar apdraudošu situāciju vai cieš kādu personisku pārdzīvojumu dēļ, piemēram, ir nesen šķīries vai kāds tuvinieks ir smagi slims, vai notikusi cita nelaime, – darba produktivitāte būtiski samazinās.

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone uzsver, ka psihoemocionālam stresam pakļauti gan darbinieki, gan darba devēji. Kā labu piemēru viņa min atslodzes saliņu veidošanu darbavietās, lai tās kalpotu kā atpūtas un relaksācijas vieta.

Arī Latvijas Personāla vadības asociācijas prezidente Eva Selga pārliecināta par pozitīvas un radošas gaisotnes nepieciešamību uzņēmumā, jo tā mazina iespējamo psihoemocionālo traucējumu rašanos darbiniekiem.

Viņasprāt, daudzos uzņēmumos ir labas iestrādes, lai veidotu psihoemocionāli stabilu komandu, tostarp notiek personāla apmācības. Arī sapulces jāvada radošā atmosfērā, bez vadītāja izteikta pārākuma.

Tomēr katram pašam ir jāapzinās šī problēma un adekvātas palīdzības nepieciešamība. Tādēļ apdrošināšanas kompānija “BTA” kļuvusi par Latvijā pirmo apdrošinātāju, kurš sniedz psihoemocionālās veselības atbalstu. Tā apmaksā vizītes pie psihoterapeita, un, lai saņemtu šo pakalpojumu, nav nepieciešams cita ārsta nosūtījums. Klients to var saņemt jebkurā gadījumā, kad vien jūt vajadzību pēc šādas palīdzības.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+