Foto-Shutterstock

Gribu būt blonda, bet ir alerģija pret matu balinātājiem. Kā pārtapt blondīnē? 0

“Man ir alerģija pret matu balinātājiem. Varbūt veikalos ir nopērkami balinātāji, kas neizraisa sliktu pašsajūtu? Vai citronu sula der matu balināšanai?”
 ANNIJA N.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Rīgas stila un modes profesionālās vidusskolas friziera darba tehnoloģijas pasniedzēja Natālija Vinogradova uzsver, ka mājas apstākļos nav iespējams kvalitatīvi izbalināt matus. Šis process ir gana komplicēts – jāpārzina matu ķīmiskās apstrādes tehnoloģiskie noteikumi, krāsu sajaukšanas proporcijas, uzklāšanas kārtība. Sievietes, mājas apstākļos balinot vai krāsojot matus, pieļauj vairākas kļūdas. Vispirms – iegādājoties nezināmas izcelsmes un matu tipam neatbilstīgus līdzekļus, izmantojot krāsu, kurai ir lielāks oksidanta procents, nekā nepieciešams (piemēram, matu tipam atbilstīgo 6% vietā izvēlas 9%). Matu krāsa tiek uzklāta nepareizā secībā, regulāri netiek lietoti matu kopšanas līdzekļi. Balināti mati un galvas āda jākopj, jābaro, jāatjauno un jāmitrina, izmantojot rekonstruējošus šampūnus, kondicionierus, matu maskas un serumus, kas bagātināti ar pro­teīnu un citām vērtīgām vielām.

– Ja matu krāsu iegādājas vairumtirdzniecības bāzē vai tirgū, kur ne vienmēr tiek ievēroti preces uzglabāšanas noteikumi, kā arī var gadīties nezināmas izcelsmes ražojumi, pastāv risks nopirkt nekvalitatīvu preci. Lietojot tādu, galvas ādai un matiem var nodarīt būtisku kaitējumu, – brīdina N. Vinogradova un iesaka matu krāsu un kopšanas līdzekļus pirkt specializētajos veikalos (matu kopšanas profesionālās kosmētikas tirdzniecības vietās, arī frizētavu salonos), jo tur piedāvā laboratorijās testētu un dermatoloģiski pārbaudītu preci.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa akcentē vēl kādu likumsakarību: – Augstas kvalitātes matu krāsu sastāvā ir daudz dabisku izejvielu, kam piemīt aizsargājoša un kopjoša iedarbība, kas krāsotos vai balinātos matus sakārto pēc krāsas iedarbības un kondicionē. Šādu sastāvdaļu dēļ tās ir dārgākas nekā pārsvarā no sintētiskām izejvielām ražotas krāsas.

Pirms balināšanas vai krāsošanas matus divas vai trīs dienas iepriekš nevajadzētu mazgāt, jo tad tauki, ko satur galvas āda, veidos aizsargkārtiņu. Tāpat mati jāspēcina ar balzamu. Tad galvas āda nebūs tik sausa un jutīga pret sārmaino vielu, kas ir matu balinātāja vai krāsas sastāvā, kā arī tiks atjaunota, pabarota un spēcināta bojāto matu struktūra. Balzamu ieteicams lietot divas reizes nedēļā. Ja iespējams, var izmēģināt matu kopšanas profesionālo kosmētiku, ko piedāvā zīmoli “Genere”, “Tigi”, “Grazete”, “Kanebo” u.c. Savukārt balinātiem matiem reizi nedēļā obligāti jāuzklāj matu maska.

N. Vinogradova piemin tipisku kļūdu, matus krāsojot mājās: – Parasti sieviete apsēžas pie spoguļa un krāsu klāj uz galvas daļas, ko vispirms redz spogulī, – pieres un deniņu zonā. Taču tur mati ir visplānākie un trauslākie, bet āda – jutīgāka, jo vairāk nekā citas galvas daļas pakļauta ārējās vides iedarbībai. Jārīkojas pretēji – krāsa matos jāziež, sākot no pakauša daļas.

Lai nekairinātu galvas ādu, speciāliste ierosina izvēlēties par pāris toņiem tumšāku krāsu, kam pievienotais oksidants ir maigāks, līdz ar to sārmainā vide, ko tas rada, būs maigāka. Savukārt, lai galvas āda nesaskartos ar balinātāju vai krāsu, šķipsnas atdala ar folijas loksnēm.

Vai citrona sulai piemīt balinošas spējas? Speciāliste apstiprina, ka piemīt, jo sula satur skābi, taču efekts ir niecīgs: – Ja galvas āda ir jutīga, citrona sula nav vēlama, jo tai ir ļoti skāba pH vide un galvas ādu var pat apdedzināt.