Latvijā

Gribu jaunu vannu. Kādu pirkt?0

Vannas ir brīnišķīgas. Tajās var atpūsties pēc nogurdinošas dienas, aizmirst par visām likstām un stresu. Cilvēkiem patīk vannas, tieši tāpēc arī ražotāji mūsdienās piedāvā tās tik daudzās formās, dizainos un krāsās. Pieejams teju viss, ko vien varam iedomāties. Taču, ja piedāvājums ir tik plašs, izvēlēties īsto nemaz nav tik viegli.

Vispirms tev vajadzēs atbildēt uz vairākiem jautājumiem. Tādēļ, lai to izdarītu precīzāk, pirms turpini lasīt šo rakstu, paņem papīru un pildspalvu, lai būtu vieglāk atcerēties visu nepieciešamo informāciju. Katru reizi, kad atbildēsi uz kādu no sekojošiem jautājumiem, tu būsi par soli tuvāk tam, lai atrastu savu īsto un vienīgo vannu.

Cik daudz vietas man ir?

Diemžēl gadās, ka cilvēki šim jautājumam aizmirst pievērst uzmanību, taču patiesībā tas ir ļoti nozīmīgs, jo tev ir jāzina precīzi, cik daudz vietas vari atvēlēt vannas novietošanai. Tāpat arī neaizmirsti izmērīt, piemēram, durvju aiļu platumu, lai pārliecinātos, ka vannu varēsi ienest telpā.

Kāds ir mans budžets?

Vannas cenu ietekmē dažādi faktori. Lai saprastu, kādas ir cenu kategorijas, veic nelielu izpēti internetā, aplūkojot, kādi ir populārākie vannu veidi, kurus cilvēki izvēlas, un cik tie maksā. Pievērs uzmanību tām īpašībām, kas tevi interesē. Tev ir jāzina maksimālā summa, kādu esi gatavs tērēt vannai, pretējā gadījumā būs grūti izvēlēties, jo to cenu amplitūda ir visai plaša – no 150 līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Tiklīdz sapratīsi, ka vannas iegādei vari atvēlēt, piemēram, aptuveni 500 eiro, izdarīt izvēli būs daudz vienkāršāk un ātrāk.

Kāda stila un veida vannu es meklēju?

Pirmkārt, tev ir jāsaprot, kādas formas vannu vēlies iegādāties. Vai tev patīk brīvi stāvošās vannas ar elegantām dekoratīvajām kājiņām? Vai arī tu labāk gribētu stūra vannu, kas neaizņem daudz vietas? Ir pieejamas taisnstūrveida, apaļas un asimetriskas vannas. Savukārt pēc novietojuma izšķir brīvi stāvošās un stūra vannas. Tāpat arī, protams, ir tās, kuru viena vai divas malas atrodas pie sienas.

Kāda materiāla vanna man nepieciešama?

Vannas atšķiras arī pēc to materiāla. Pazīstamākās ir akrila vannas, kuras pircēji izvēlas visbiežāk, jo tās ir lētākas, kā arī pieejamas dažādās formās. Akmens masas vannas ir smagnējas un stabilas, kā arī slikti vada siltumu, tādēļ tajās esošais ūdens tik ātri neatdzisīs. Tērauda vannas ir izturīgas, taču skaļas, tāpēc, ja nevēlies, lai visi kaimiņi dzirdētu to, kā tu laid vannā ūdeni, iespējams der apsvērt domu par citu vannas veidu, vai arī jāpameklē idejas, kā slāpēt troksni, kuru rada vannas materiāls.

Savukārt kvarils ir Latvijā maz pazīstams un jauns materiāls, kurā apvienots kvarcs un akrils. Līdzīgas akrila vannām, taču to mūžs ir daudz ilgāks. Ja vēlies, lai vannas iegāde būtu ilgtermiņa ieguldījums, tev jāizvēlas materiāls, kuru ir viegli kopt, kā arī grūtāk saskrāpēt vai kā citādi sabojāt.

Vai ūdens sildīšanas sistēma vannas istabā ir piemērota izvēlētajai vannai?

Ja tu vēlies iegādāties ko īpašu, piemēram, lielu džakuzi vannu, kurā vienlaikus var atrasties vairāki cilvēki, tev jāpievērš uzmanība siltā ūdens pievades sistēmai. Ja tavā mājoklī ir centrālā ūdens apgādes sistēma, būs grūti ko mainīt, taču, ja izmanto, piemēram, boileri, veic aprēķinus, lai saprastu, vai varēsi īstenot savu ieceri.

Cik smaga ir vanna un vai grīdas segums to varēs izturēt?

Ja vanna, kuru vēlies iegādāties, ir veidota no populāra materiāla, piemēram, akrila vai tērauda, problēmām ar tās uzstādīšanu, kā arī grīdas seguma izturību, nevajadzētu būt. Taču, ja izvēlies ko smagāku, piemēram, akmens masas vannu, noteikti pārliecinies, ka zem tās esošais grīdas materiāls spēs to izturēt. Neviens nevēlas izkrist cauri grīdai, sēžot vannā.

Vai man ir nepieciešama duša?

Vairumam vannu iespējams pievienot jaucējkrānu, kura komplektā ietilpst arī dušas galva. Padomā, vai tev tā ir nepieciešams. Varbūt arī tev liksies praktiski ierīkot vannas sienu vai aizkariņus, kā arī rokas dušas statīvu, lai nepieciešamības gadījumā vannu varētu pārvērst par dušu? Pievērs uzmanību jaucējkrānu sistēmai. Vannai labākā izvēle būs dušas galva komplektā ar parasto jaucējkrānu.

Kādi ir uzticamākie vannu zīmoli?

Ja vēlies atrast vannas no augstvērtīgiem materiāliem, ieskaties veikala Prof.lv piedāvājumā. Tur atradīsi modeļus no tādiem ražotājiem kā: Balteco, Duravit, Gustavsberg, Ido, Kaldewei, Laufen un daudziem citiem.

Kas uzstādīs vannu, kad to iegādāšos?

Ja vien tu pats neesi profesionāls santehniķis, vannas uzstādīšanu vajadzētu uzticēt speciālistam, kurš zina, ko dara. Izvēloties šādu alternatīvu, tu būsi drošs, ka vanna tiks uzstādīta un nostiprināta rūpīgi.

Ceram, ka tev izdevās atbildēt uz šiem jautājumiem. Tagad tikai atliek ienākt Prof.lv un izvēlēties īsto vannu. Lai veicas!

LA.lv