Gribu krāšņus skropstu vēdeklīšus 0

Ne visas daba apveltījusi ar pavedinoši garām un piķa melnām skropstām. Kā tās pareizi kopt un padarīt izteiksmīgākas? Skropstu garums, diametrs un daudzums ir ģenētiski noteikts. To nav iespējams ievērojami mainīt. Nelīdzēs ne vitamīnu, ne augšanu uzlabojošu kosmētikas līdzekļu lietošana, skaidro matu problēmu speciāliste Tatjana Mileika.


Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164
Lasīt citas ziņas

Kādā dzīves posmā skropstas var būt plānākas un trauslākas slimības, nepareizas kopšanas vai nepilnvērtīga uztura dēļ. Novēršot cēloni, tās pamazām atgūst iepriekšējo izskatu. Bojātos stiebriņus nevar atveseļot, jo virs ādas esošajā daļā nav asinsvadu un nenotiek šūnu dalīšanās. Jāgaida, kamēr izkritīs un vietā izaugs jauni un veseli. Skropstas dzīves ilgums ir aptuveni trīs mēneši.

 

Uzlabojam izskatu dabiski

Lai būtu spēcīgas un spīdīgas, skropstas regulāri jākopj. Tās vajadzētu ik vakaru pabarot ar jebkuru augu eļļu vai speciālu balzamu, tā mitrinot, mīkstinot un padarot elastīgas. Tas ir īpaši svarīgi, ja pastāvīgi krāso acis. Dekoratīvā tuša sausina skropstas. Ja par tām nerūpējas, kļūst trauslas un viegli lūstošas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ieteicams izvēlēties pazīstama zīmola kosmētikas līdzekli, jo tie ir laboratoriski pārbaudīti. Parasti eļļu un citu vērtīgu komponentu maisījumam dots apzīmējums balzams un tas iepildīts skropstu tušai līdzīgā futlārī ar birstīti. Ar tās palīdzību, izķemmējot skropstas no augšas un apakšas, iespējams vienmērīgi noklāt katru no visām pusēm.

 

Skropstu augšanai nepieciešami A, E un B grupas vitamīni.

 

Dažkārt balzama lietotājam rodas iespaids, ka birstīte nenoklāj skropstas pietiekami bagātīgi. Patiesībā – kas par daudz, tas par skādi. Kārtiņai jābūt ļoti plānai, citādi skropstas kļūst smagas un var lūzt.

Bieži skropstu kopšanai izmanto mandeļu, olīvu, persiku kauliņu vai rīcineļļu, apslaukot aizvērtas acis ar tajā samērcētu vates tamponiņu. Daktere Mileika neiesaka tā darīt, jo eļļa var iekļūt acīs un kairināt gļotādu, pat izraisot iekaisumu. Plakstiņu āda ir ļoti maiga, plāna un nespēj uzsūkt tik treknu līdzekli. Tādēļ gadās pamosties aizpampušām acīm. Augu eļļa skropstām jāuzklāj ļoti uzmanīgi. Šim nolūkam var izmantot rūpīgi izmazgātu izlietotas tušas birstīti.

Skropstu augšanai nepieciešami A, E un B grupas vitamīni.Ja uzturs ir daudzveidīgs un sabalansēts, tos uzņemam vajadzīgajā daudzumā un sintētiskus papildus lietot nav nepieciešams. Ķerties pie vitamīnu kārbiņas iesaka vien pēc ilgstošas slimošanas, lai palīdzētu organismam atjaunot iztukšotās vērtīgo vielu rezerves. Bagātīgs A vitamīna avots ir burkāni, paprika, piens un olas. E vitamīns atrodams graudaugos. B grupas vitamīnu visvairāk ir liesā teļa, vistas un tītara gaļā.

Reklāma
Reklāma

 

Cik veselīga ir tuša?

Ja skropstas regulāri lutina ar barojošu līdzekli, tuša tām nekaitē. Mitruma līmenis pastāvīgi tiek atjaunots.

 

Pirms gulētiešanas acis vienmēr rūpīgi jāattīra no dekoratīvās kosmētikas. Ar ūdeni un ziepēm to grūti izdarīt.

 

Ūdensnoturīga tuša satur specifiskas ķīmiskas vielas, kuru dēļ sausina skropstas vairāk nekā parastā. Bez īpašas vajadzības to lietot nav ieteicams. Cita lieta, ja nodarbojas ar peldēšanu, bieži lej asaras vai uzturas karstā telpā, kur āda kļūst mikla. Regulāri izmantojot šādu tušu, ir īpaši svarīgi skropstas uzturēt formā ar balzama vai augu eļļas palīdzību.

Pirms gulētiešanas acis vienmēr rūpīgi jāattīra no dekoratīvās kosmētikas. Ar ūdeni un ziepēm to grūti izdarīt.Parasti jāmazgā acis vairākas reizes, un tik un tā skropstās paliek mikroskopiskas tušas daļiņas. Ziepes ļoti sausina ne tikai matiņus, bet arī maigo acu zonas ādu, veicinot tās pāragru novecošanu un krunciņu veidošanos.

Ieteicams izmantot speciālu acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekli. Vislabāk – tā dēvēto divfāzu (divi vienā), kas satur gan speciālu šķīdinātāju, gan kopjošu eļļu un ir maigāks.

Tajā samitrinātu vates tamponiņu uzliek aizvērtai acij un apmēram pusminūti patur, lai tuša atmiekšķējas. Pēc tam lēnām velk spilventiņu paralēli skropstu līnijai ārējā kaktiņa virzienā. Noslēgumā acis noskalo ar siltu ūdeni.

Ūdensnoturīgu tušu var notīrīt, vienīgi izmantojot īpaši tādai paredzētu līdzekli. Tā sastāvs ir citāds nekā parastajiem noņēmējiem.

 

Pieaudzētas, līmētas, ar spīguļiem…

Skaistumkopšanas saloni piedāvā daudz iespēju, kā uzlabot skropstu izskatu.

Ja tās ir plānas un īsas, iespējams pieaudzēt māk-slīgas. Var izvēlēties 7–15 milimetrus garas un 0,15–2 milimetrus biezas jebkurā krāsā. Tagad modē izskatīties dabiski, tādēļ lielu izmēru izraugās retā. Katru mākslīgo matiņu atsevišķi pielīmē pie īstās skropstas aptuveni milimetra attālumā no pamatnes, nevis pie plakstiņa ādas. Procedūra parasti aizņem divas līdz trīs stundas. Mākslīgā skropstiņa izkrīt reizē ar īsto, kad noslēdzies tās mūžs. Tā nevar atlīmēties, peldoties baseinā vai karsējoties pirtī. Ik pēc trīs līdz četrām nedēļām nepieciešama korekcija: jāpieaudzē papildu skropstas izkritušo vietā, jānoņem un jāpārlīmē tās, kuras, dabiskajai augot, mainījušas garumu. Speciālists to parasti paveic stundas laikā.

Triholoģe apgalvo, ka skropstu pieaudzēšana ir nekaitīga, taču piekodina, ka tā noteikti jāveic pie pieredzējuša meistara. Neprofesionālim nereti gadās vienu stiebriņu pielīmēt, piemēram, pie trīs īstajām skropstām. Šajā gadījumā, kad izkrīt viena dabiskā, tā ar savu un mākslīgā matiņa svaru parauj līdzi vēl divas.

 

Skatienu var padarīt izteiksmīgāku un acis – vizuāli lielākas ar skropstu ilgviļņu palīdzību.

 

Jāatturas pieaudzētās skropstas burzīt vai virpināt, kā arī gulēt uz vēdera. Tā var tikt traumēta stiprinājuma vieta un īstā skropstiņa nolūst.

Pieejami arī skropstu vēdeklīši, kuru apakšējo maliņu pielīmē pie plakstiņa. Pie jutīgās acu zonas ādas vispār neko nevajadzētu lipināt, jo grūti paredzēt, kā tā reaģēs, uzsver daktere Mileika. Bieži vien līme izraisa kairinājumu, niezi, apsārtumu un pat iekaisumu. Krāšņie un dažās minūtēs piestiprināmie vēdeklīši var noderēt kādam saviesīgam pasākumam, bet ne ikdienai.

Skatienu var padarīt izteiksmīgāku un acis – vizuāli lielākas ar skropstu ilgviļņu palīdzību.Procedūras laikā skropstas ieloka uz augšu ar speciālu pašlīmējošu rullīti, pēc tam uzklāj īpašu formu fiksējošu gelu. Aptuveni piecpadsmit minūtes ļauj tam iedarboties. Efekts saglabājas pusotru līdz divus mēnešus. Ķīmiskais līdzeklis sausina skropstas, tādēļ procedūru nav ieteicams veikt biežāk kā reizi ik pēc trim mēnešiem (skropstas dzīves ilgums), skaidro daktere Mileika.

Ilgviļņu efektu var iegūt arī mājas apstākļos, izmantojot speciālu atliecēju. To ieteicams lietot pirms acu krāsošanas, jo tuša padara skropstas stingras, palielinot aplaušanas risku. Atliecēju novieto aptuveni skropstu vidusdaļā, saspiež un pusminūti patur. Pēc tam efektu nofiksē, uzklājot tušu. Tā kā netiek izmantots ne karstums, ne ķīmija, procedūra veselām un koptām skropstām parasti neskādē. Tomēr jāpavēro: ja tās sāk biežāk lūzt vai izkrist, jāpārtrauc. Nopērkams arī elektrisks skropstu atliecējs, kas skropstas silda gluži kā fēns – rezultāts noturīgāks, taču matiņi tiek sausināti, tādēļ nav piemērots lietošanai ikdienā.

Bālas skropstas iespējams padarīt kaut piķa melnas ar speciālu krāsu, kura turas aptuveni mēnesi. Priekšrocība tāda, ka ik rītu vairs nav jāvelta laiks acu krāsošanai. Trūkums – šī krāsa atšķirībā no skropstu tušas nepagarina un nepiešķir apjomu, vien ietonē. Ideāls risinājums blondīnēm un rudmatēm, kuras vēlas tumšas, taču dabiska izskata skropstas. Procedūra noteikti jāveic pie laba meistara, kurš izmanto kvalitatīvu krāsu. Lēts līdzeklis var izraisīt acu gļotādas kairinājumu un pat iekaisumu. Nekādā gadījumā nemēģiniet skropstas krāsot mājās, īpaši ar matu krāsu – sekas var būt bēdīgas.

Populāri acs ārējā kaktiņā līmēt vienu vai vairākus kristāliņus (īstus Swarovski vai mākslīgus). Speciālists tos piestiprina pie skropstu pamatnes, nevis plakstiņu ādas. Ja pret skropstām izturas saudzīgi, neberzē acis, turas aptuveni trīs nedēļas. Akmentiņi ir ļoti viegli, tādēļ netraucē, tomēr arī niecīgais svars var veicināt agrāku īsto skropstu izkrišanu. Nav ieteicams šādus spīguļus līmēt pašam mājas apstākļos, īpaši pie jutīgās acu zonas ādas, jo var rasties alerģiska reakcija.

 

Svarīgi zināt!

Ja pastiprināti izkrīt vai lūst skropstas, ir plakstiņu pietūkums, apsārtums vai nieze pie matiņu saknēm, noteikti jāvēršas pie ģimenes ārsta vai trihologa. Šīs pazīmes var liecināt par sēnīšu infekciju, sejas ērcītes savairošanos plakstiņā esošajos tauku dziedzeros, alerģiju pret kosmētikas līdzekli vai ko citu, kā arī nopietnām iekšējo orgānu (visbiežāk aknu vai žultspūšļa) slimībām.

 

Mana pieredze

Līga Ābele-Zoltnere,
 friziere


Skropstas stiprinu ar rīcineļļu. Cenšos to darīt katru vakaru pēc dušas, īpaši, ja pamanu – palikušas trauslākas.

Reiz bija pieaudzētās, taču ļoti nepatika. Procedūras laikā līme koda acīs, jau pēc pāris nedēļām skropstās bija neglīti caurumi, jo daļa bija izkritušas.

Vairākus gadus teju ik dienu pati līmēju tā dēvētos mākslīgo skropstu vēdeklīšus. Ļoti ērti un vienkārši, esmu piešāvusi roku. Skatiens – koķets un neatvairāms. Izvēloties kvalitatīvu līmi, turas visu dienu. Ja gadās paraudāt vai stiprā vējā asaro acis, vēdeklītis var atlīmēties. Uzsmērē līmi un piestiprina atpakaļ, nekā sarežģīta!

Nav gadījies, ka līme jūtami kairinātu ādu. Varbūt tādēļ, ka vispirms uz plakstiņa klāju pūderi, ēnas un acu zīmuli, kā arī pirms gulētiešanas vienmēr palutinu acu zonas ādu ar mitrinošu krēmu. Skropstu noņemšana nebūt nav sāpīga, ja prātīgi un lēnām novelk, nevis plēš ar spēku.

 

 

Nora Svece,
 projektu vadītāja

 

Skropstas parasti no rīta un vakarā iesmērēju ar kopjošu līdzekli Talika Lipocils. Regulāri lietojot, izaug ļoti garas un biezas. Šķiet, man nekad agrāk tādas nebija bijušas.

Kādu laiku nēsāju pieaudzētās skropstas. Acis vienmēr izskatās labi, kaut arī esi tikko pamodusies vai bijusi peldēties. Diemžēl pēc dažām nedēļām mākslīgās izskatās noplukušas – daļa ir izkritušas un palikuši robi. Jāveic korekcija, taču visas jaunās skropstiņas vēl nav izaugušas pietiekami garas. Tādēļ speciālists nereti pie vienas īstās līmē vairākas mākslīgās. Dabīgā skropstiņa lielās nastas dēļ izkrīt ātrāk, līdz ar to drīz atkal nepieciešama korekcija. Nepatika arī, ka tās bieži samudžinās. To gan var – viens, divi! – labot ar uzacu ķemmes palīdzību.

Pašlaik iztieku ar savām dabiskajām skropstām, bet, ja jāiet uz balli, lietoju pielīmējamās. Efektīvi izceļ acis, bet ir viens mīnuss – visu laiku jāseko, vai nav atlīmējies kāds stūrītis. Ja līme ir laba, tas gan notiek reti.

Viens pāris, bieži, taču prātīgi lietojot, ir derīgs apmēram trīs mēnešus. Pirms gulētiešanas tās jānoņem, citādi pa nakti zaudē formu. Tas pats var notikt arī mitruma ietekmē, tādēļ ar tām nav ieteicams peldēties un iet pirtī.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.