×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. jūlijs, 2012
Drukāt

Grīdas lāpīšana šķūnī

Foto-Flickr/coun2rpartsFoto-Flickr/coun2rparts

“Labības šķūnim ir betonēta grīda, zem tās – māls. Kā salabot grīdas virskārtu, lai uzlabotu ūdens necaurlaidību un varētu bērt graudus?” 
Antoņina

 

 

Konsultēja tradicionālās celtniecības eksperts Ojārs Skujiņš.

 

Diemžēl grīda ir izveidota nepareizi, jo zem tās nav izņemts māla slānis. Tas nav piemērots betonētas grīdas pamatam, jo ziemas laikā maina savu apjomu, vietām piebriest un uzlauž pat betonu. Māla slāni vajadzēja izņemt vismaz 30 – 50 cm dziļumā, tad iebērt šķembas, granti un visbeidzot klāt virsējo armētā betona kārtu.

Lai kaiti izārstētu, var visu bojāto grīdu izņemt un izveidot pareizi. Tas ir ilgi un dārgi.

Var izvēlēties arī lētāku ceļu. Virs betona uzber 10 cm keramzīta kārtu, kura izlīdzinās vecās grīdas cilāšanos māla kustību dēļ. Lai nerastos plaisas, veido kaut ko līdzīgu flīzēm. Proti, ar 15 x 50 mm koka līstītēm grīdu sadala 50 x 50 cm kvadrātos, ko pielej ar betonu un izlīdzina. Nostiprināšanai ieteicams masā ielikt metāla stiegras vai, vislabāk, veca drāšu žoga fragmentus. Koka karkass lai paliek savā vietā, to neizņem. Ja pamatne arī tagad vēl nedaudz cilāsies, tas notiks pa sānu līnijām, un grīda paliks vesela.

Pagaidu variantā var rīkoties pavisam vienkārši. Spraugas aiztaisa ar cementu javu un pierīvē. Uz grīdas noklāj biezu plastmasas plēvi, lai vieglāk graudus sagrābt. Šis nav nopietns risinājums, taču uz laiku situāciju tā var saglābt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+