Mobilā versija
+15.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
2. februāris, 2017
Drukāt

Grīdu klāja urīns un izkārnījumi: izņem šaušalīgos apstākļos dzīvojošu puisēnu (9)

Foto RPPFoto RPP

Attēls no notikuma vietas

Vakar, 1.februārī, likumsargi Rīgā no ģimenes izņēmuši antisanitāros apstākļos dzīvojošu puisēnu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Informāciju, ka trīs gadus vecais bērns, iespējams, mitinās antisanitāros apstākļos, RPP saņēma no Rīgas sociālā dienesta darbiniekiem. Ierodoties notikuma vietā, sastapts kāds vīrietis, kurš tobrīd devās prom no notikuma vietas. No klātesošajiem noskaidrots, ka vīrietis ir bērna tēvs. Policisti vīrieti apturēja un aicināja atgriezties dzīvoklī, lai noskaidrotu visus apstākļus.

Mājvietā sociālā dienesta darbinieces norādīja uz bērna māti, kura ir Ventspils sociālā dienesta darbinieku redzeslokā. Pirms vairākām dienām viņas trīs gadus vecajam dēlam bijusi ieplānota operācija, taču sieviete bērnu uz ārstniecības iestādi nav aizvedusi, bet atbraukusi uz Rīgu ciemos pie bērna tēva.

Uztraucoties par zēna veselības stāvokli Ventspils sociālā dienesta darbinieki sazinājušies ar galvaspilsētas sociālā dienesta darbiniekiem un lūguši apsekot tēva dzīvesvietu, lai noskaidrotu puisēna pašreizējos uzturēšanās apstākļus, kā arī lai pārliecinātos par viņa veselības stāvokli.

Apsekojot bērna dzīvesvietu, konstatēta neliela dzīvojamā telpa, kurai uz grīdas esošie paklāji bija netīri un slapji, bet koplietošanas grīdu klāja urīns un izkārnījumi. Savukārt uz istabas griestiem bija lieli pelējuma traipi un zirnekļu tīkli. Telpā bija jūtams spēcīgs urīna, izkārnījumu un pelējuma smārds.

Abiem vecākiem veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, kuras laikā noskaidrots, ka bērna māte ir 0.8 promiļu reibumā, savukārt tēvs – 1.26 promiļu reibumā. Sieviete skaidroja, ka bērnu nav nogādājusi ārstniecības iestādē uz nepieciešamajām procedūrām, jo vēlējusies vizīti pārcelt uz citu datumu.

Ņemot vērā, ka bērnam bija pasliktinājies veselības stāvoklis izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri puisēnu hospitalizēja.

Sastādīts lēmums par bērna nošķiršanu no ģimenes. Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai un Rīgas bāriņtiesai izvērtēšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Vairāk izsviežiet naudu stulbos projektos un sabāziet savās smirdīgajās kabatās, tad ne vien to Latvijas bērni piedzīvos!

  2. Ludzu pazinot atklatibai so vecaku uzvardus ! Tautai ir japazist savi “varoni” .

  3. piekrītu, apstākli ir šausalīgi, bet salijušie griesti nav no netīrības- lai tos salabotu vajag naudu! Un nevajag teikt,ka snabim nauda ir ,bet jumtam ne, cilveki ir iedziti beizejā, strādāt pa kapeikām un maksāt,maksāt ,maksāt – visam nepietiek ! Kur lai liek 3 gadīgu bērnu,lai strādātu – rindas bērnudārzos bezgalīgas – tupiks!!
    pirms nosodiet – varbūt der padomāt – kapēc tas notiek un notiks vel pieaugoša trajektorijā!

  4. Trīs gadus tam nabaga bērnam bija jācieš.

  5. Un kam tad, Jūsuprāt, to dzīvokli vajadzēja sakārtot? Varbūt vēl vajadzēja norīkot cilvēkus, kuri katru dienu nāktu un uzkoptu?

  6. Kad vienreiz tos radījumus nosterilizēs un līdz mūža galam liks strādāt katorgā, lai tām mazām dvēselītēm nebūtu jādzīvo tā un būtu iespēja viņiem nodrošināt Valts aprūpi- kvalitatīvu un piepildītu.

  7. Sociālā dienesta darbinieki labi strādā,bet kā ir ar to ģimeni,kurai tiešiRīgā iedalīja dzīvokli antisanitāros apstākļos?

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+