Grieķi kompensācijas laikā pārraksta vēsturi 0

Pasaules kausa finālturnīra astotdaļfinālā otrdien vietu nodrošināja Grieķijas futbola izlase, kas C apakšgrupas trešajā kārtā mačā ar 2:1 (1:0) pārspēja Kotdivuāru, otros vārtus ar 11 metru soda sitienu gūstot vien mača kompensācijas laikā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Līdz ar to panākums ļāvis Grieķijas izlasei ieņemt otro vietu C grupā, kas pirmo reizi vēsturē tai paredz dalību astotdaļfinālā. Zīmīgi, ka Āfrikas komandai mačā būtu pieticis ar neizšķirtu, lai iekļūtu izslēgšanas turnīra fāzē.

Savukārt otrā grupas dulī līdere Kolumbija ar 4:1 (1:1) sakāva Japānu, izcīnot trešo panākumu trijās apakšgrupas spēlēs.

Tādējādi astotdaļfinālā Kolumbija cīnīsies ar D grupas otrās vietas ieguvēju Urugvaju, bet Grieķija spēkosies ar D apakšgrupas uzvarētāju – Kostariku.

Grieķijas izlases rindās vārtus guva Andress Samaris un Giorgs Samars, kurš kompensācijas laikā nopelnīja un realizēja 11 metru soda sitienu. Tikmēr vienīgos vārtus Kotdivuāras labā guva Vilfrīds Bonī.

Cīņa komandu starpā iesākās visai nervozi, futbolistiem regulāri kļūdoties saspēlē un nespējot ievadīt precīzus uzbrukumus. Tomēr tuvākajās minūtēs neliels pārsvars pieauga Āfrikas izlasei. Spēles 11.minūtē savainojumā iedzīvojās Panagiotis Kone, pēc brīža tiekot nomainīts. Divas minūtes vēlāk grieķi teju atklāja rezultātu, kad Dimitris Salpingidis nespēja pārspēt pretinieku vārtsargu no vārtu priekšas. Savukārt 24.minūtē traumas dēļ maču nespēja turpināt Grieķijas vārtsargs Orestis Karnezis. Pēcāk spēle abu valstsvienību starpā izlīdzinājās, arī grieķiem sākot veidot regulārus uzbrukumus.

Mača 33.minūtē grieķi noorganizēja bīstamu pretuzbrukumu, kuru gandrīz noslēdza ar vārtu guvumu. Teicamu sitienu no distances izpildīja Hosē Holevs, taču bumba trāpīja pa kotdivuāriešu vārtu pārliktni. Tikmēr 36.minūtē pirmo dzelteno kartiņu cīņā saņēma Kotdivuāras lielākā zvaigzne Didjē Drogbā, asi nospēlējot pret sāncenci. 42.minūtē rupji savā aizsardzības zonā kļūdījās kotdivuārieši, ko izmantoja uz maiņu nākušais Samaris, gūstot savus pirmos vārtus valstsvienības rindās – 1:0. Šāds rezultāts garantētu Eiropas izlasei vietu astotdaļfinālā, aiz borta atstājot tieši Kotdivuāru. Puslaika pēdējā minūtē Jaja Turē apspēlēja trīs grieķu aizsargus, taču izlīdzināt rezultātu nespēja.

Otrā puslaika ievadā Grieķija neiesēdās aizsardzībā, bet gan aktīvi presingoja pretinieku futbolistus, cīnoties līdzīgā manierē kā pirmajā puslaikā. 53.minūtē cauri Kotdivuāras aizsardzībai izlauzās Lazars Kristodolopuls, kurš gan no labas pozīcijas sita neprecīzi. Savukārt 58.minūtē Salpingidis izdarīja negaidītu sitienu, liekot demonstrēt meistarību Bubakaram Barijam. Tomēr turpmākajās minūtēs manāmi pieauga Kotduvāras teritoriālais pārsvars, grieķiem spēlējot uz bīstamiem pretuzbrukumiem. Cīņas 68. Minūtē grieķi vēlreiz trāpīja pa sāncenšu vārtu konstrukciju, kad Giorgs Karagunis no aptuveni 30 metriem norībināja pārliktni.

Mača 73.minūtē Kotdivuāra rezultātu izlīdzināja, kad precīzs no vārtu priekšas bija uz maiņu nākušais uzbrucējs Bonī. Neizšķirts šajā brīdī vietu astotdaļfinālā jau garantētu Āfrikas komandai, kas pamatīgu haosu radīja grieķu spēlētāju nometnē. Grieķija izmisīgi mēģināja izlīdzināt rezultātu, kas attaisnojās mača kompensācijas laikā, kad Kotdivuāras aizsargs Džovanni Sio savā soda laukumā nogāza Samaru, tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu, ko augstasinīgi realizēja pats Samars.

Kā ziņots, pirms tam pirmajā kārtā Kolumbija ar 3:0 pārspēja Grieķiju, bet Kotdivuāra ar 2:1 uzveica Japānu, savukārt otrajā kārtā Kolumbija ar 2:1 uzvarēja arī Kotdivuāru, bet Japāna un Grieķija cīnījās neizšķirti 0:0, kaut Āzijas futbolisti ilgstoši cīnījās vairākumā.

Tikmēr otrā C apakšgrupas spēlē Kolumbija ar 4:1 pārspēja Japānu.

Divus vārtus Kolumbijas izlases rindās guva Džekosons Martiness, bet reizi bija precīzs Huans Kvadrado un Džeimss Rodrigess. Savukārt Japānas rindās izcēlās Šindzi Okazaki.

Jau pirms spēles Japāna apzinājās, ka tai cīņā vajadzīgi tikai pārliecinoši trīs punkti, paralēli cerot, ka otrā grupas duelī neuzvarēs Kotdivuāra. Daudz aktīvāk un uzbrūkošāk cīņu iesāka Japāna, kas pirmajās minūtēs regulāri izveidoja bīstamas situācijas kolumbiešu soda laukumā. 14.minūtē Japāna uzsāka pamatīgu vētru Kolumbijas vārtu priekšā, Šindzi Kagavam nespējot pārspēt sāncenšu vārtsargu. Tikmēr minūti vēlāk japānis Jasujuki Konno pārkāpa noteikumu savā soda laukumā, un tiesnesis nozīmēja pamatotu 11 metru soda sitienu uz japāņu vārtiem, kuru precīzi realizēja Kvadrado. Savukārt 26.minūtē lielisku individuālo meistarību nodemonstrēja Kagava, vārtsargam gan bumbu ar pūlēm atvairot. Puslaika kompensācijas laikā Japāna tomēr rezultātu izlīdzināja. Pēc teicama Keisukes Hondas centrējuma Vācijas bundeslīgā slavu guvušais Okazaki ar galvu bija precīzs.

Lai gan mača otro daļu ar daudz vairāk bīstamām epizodēm pretinieku vārtu tuvumā iesāka Japāna, tomēr tieši Kolumbija guva vārtus. 54.minūtē viens no pazīstamākajiem Kolumbijas izlases spēlētājiem Martiness sita precīzi japāņu apakšējā labējā vārtu stūrī, atjaunojot vadību izlasei. 65.minūtē japānis Atsuto Učida nespēja izlīdzināt rezultātu uz tablo, no pieciem metriem bumbu triecot pāri vārtiem. Atlikušajā laikā Japāna turpināja spēlēt pozicionāli, kamēr pretinieki veidoja bīstamus pretuzbrukumus. Cīņas 81.minūtē Martiness guva savus otros vārtus mačā, precīzi iegriežot bumbu kreisajā augšējā vārtu daļā. Savukārt pamatlaika pēdējā minūtē uz maiņu nākušais Rodrigess eleganti pārmeta bumbu pretinieku vārtsargam, padarot rezultātu graujošu.

Līdz ar to C grupas kopvērtējumā deviņi punkti ir Kolumbijai, četri ir Grieķijai, bet trīs – Kotdivuārai. Savukārt Japāna tikusi pie viena punkta.