×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. septembris, 2012
Drukāt

Grieķi protestē pret taupības pasākumiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vairāk nekā 12 000 grieķu sestdien, 8.septembrī, izgāja ielās, protestējot pret jaunākajiem taupības pasākumiem, kas Grieķijas valdībai jāievieš, lai iegūtu nākamo starptautisko aizdevēju maksājumu.

Saloniku pilsētā notika četri atsevišķi gājieni, protestētājiem apsūdzot valdību par valsts ievešanu katastrofā.

Protestētājiem pievienojās arī vairākas neatliekamās palīdzības automašīnas, jo medicīnas darbinieki smagi izjūt taupības pasākumus algu un budžeta samazinājuma dēļ.

Protestam pievienojās lielākās arodbiedrības, opozīcijas partijas, tostarp radikālā “Syriza” un komunistu aktīvisti. Pēc policijas aplēsēm, protesta gājienos izgāja vairāk nekā 12 000 cilvēku.

Pēc protesta gājieniem aptuveni tūkstotis agresīvi noskaņotu jauniešu pie universitātes ēkas uzbruka policistiem, kas demonstrantus izklīdināja asaru gāzi.

Kā liecina valdības aplēses, taupības pasākumu dēļ grieķu atalgojums samazinājies par aptuveni 35%.

Starptautisko kreditoru pārstāvji piektdien ieradās Grieķijā, lai kārtējo reizi izvērtētu Grieķijas progresu īstenojot reformas apmaiņā pret finansiālo palīdzību.

Eiropas Savienības (ES), Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Centrālās bankas (ECB) audita rezultāti varētu tikt publiskoti oktobrī.

Pozitīvs auditoru vērtējums ir nepieciešams, lai Grieķija saņemtu tik ļoti nepieciešamo nākamo aizdevuma programmas maksājumu 31,5 miljardu eiro (22,13 miljardu latu) apmērā.

Saskaņā ar pašlaik spēkā esošajiem aizdevuma programmas nosacījumiem Grieķijai 2013. un 2014.gadā nepieciešams īstenot vērienīgas reformas un samazināt izdevumus par aptuveni 11,5 miljardiem eiro (8,08 miljardiem latu).

Kā vēstīts, Grieķijas ekonomika paļaujas uz divām finanšu palīdzības programmām aptuveni 240 miljardu eiro (168,6 miljardu latu) apmērā, kuras atbalsta ES, SVF un ECB.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+