×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. novembris, 2012
Drukāt

Grieķijā aiztur Olimpijas muzeja aplaupītājus un atrod nozagtās senlietas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķijas policija svētdien paziņoja, ka ir aizturējusi trīs cilvēkus, kas iesaistīti senatnes olimpisko spēļu muzeja aplaupīšanā Olimpijas pilsētā, un atradusi visus nozagtos eksponātus.

Viens no policijas darbiniekiem bija sazinājies ar laupītājiem un izrādījis interesi par vērtīgākā eksponāta – vairāk nekā 3000 gadu veca gredzena – iegādi. Laupītāji nenojauta, ka ar viņiem sazinājies policists, un sāka apspriest cenu. Sākumā viņi prasīja par šo gredzenu pusotru miljonu eiro (vienu miljonu latu), bet sarunu gaitā piekrita to pārdot par 300 tūkstošiem eiro (211 tūkstošiem latu).

Ļaundari tika aizturēti, kad Patras pilsētā ieradās satikties ar pircēju.

Nolaupītās senlietas bija saliktas maisā un apraktas kādā laukā netālu no Patras. Nākamnedēļ tās tiks nogādātas atpakaļ muzejā.

Jau vēstīts, ka bruņoti noziedznieki februārī Olimpijā nolaupīja 68 senlietas no muzeja, kas veltīts senatnes olimpiskajām spēlēm. Grieķijas kultūras ministrs Pauls Gerulans šī notikuma dēļ iesniedza atlūgumu, tomēr atlūgums netika pieņemts.

Divi vīrieši maskās neitralizēja vienīgo sievieti muzeja apsardzē, kad viņa pulksten septiņos ieradās pārņemt rīta maiņu. Noziedznieki, kuriem bija šaujamierocis, pirms tam bija atslēguši signalizāciju.

Muzeja personāls pirms šīs laupīšanas bija samazināts Grieķijā īstenoto budžeta taupības pasākumu dēļ.

Laupīšana notika pilsētas otrajā muzejā, kur izstādīti seno sportistu lietotie bronzas un keramikas priekšmeti.

Pilsētas galvenajā muzejā, kas ir labāk apsargāts, ir apskatāmas statujas, arhitektūras elementi un ziedojumi dieviem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+