×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2013
Drukāt

Grieķijā atjauno sabiedriskās televīzijas apraides signālu

LETA/AFPLETA/AFP

Nepilnu mēnesi pēc valdības lēmuma slēgt sabiedriskās televīzijas un radio kompāniju “Elliniki Radiofonia Tileorasi” (ERT), trešdien atjaunots sabiedriskās televīzijas apraides signāls.

Iepriekš ERT izmantotajā televīzijas digitālajā frekvencē trešdien redzams attēls ar globusu un krāsainiem viļņiem, kā arī Grieķijas sabiedriskās televīzijas nosaukumu.

“Tas ir pārejas posms. Ļoti drīz ēterā būs jauna sabiedriskās televīzijas programma,” privātajam televīzijas kanālam “Mega” solīja par sabiedrisko televīziju atbildīgā ministra vietnieks Pantelis Kapsis.

Valdība plāno nodrošināt pagaidu programmu līdz laikam, kad tiks nokomplektēts jauns darbinieku sastāvs, ko valdība plāno izdarīt līdz rudenim.

Jau vēstīts, ka Grieķijas valdība 11.jūnijā paziņoja par ERT slēgšanu, izraisot politisko krīzi valstī, kā arī sašutumu gan valsts iekšienē, gan starptautiskajā sabiedrībā. Valdība lēmumu skaidroja ar to, ka vēsturiskā raidsabiedrība ir neefektīva un gadā tajā tiek izšķiesti līdz pat 300 miljoniem eiro (210 miljoniem latu).

Pēkšņā raidsabiedrības slēgšana nozīmē vairāk nekā 2600 darbavietu likvidēšanu, jo tiek slēgti visi pieci ERT televīzijas kanāli un 24 radiostacijas.

Grieķijas augstākā administratīvā tiesa vēlāk nolēma, ka ERT slēgšana atbilst valdības tiesībām, tomēr valdībai pēc iespējas ātrāk ir jāatjauno jebkādas formas sabiedriskā raidorganizācija.

ERT darbinieki atteicās pieņemt atlaišanu. Viņi ieņēma raidsabiedrības birojus Atēnās, Salonikos un citās lielākajās pilsētās un kopš 11.jūnija turpināja neoficiāli raidīt internetā ar Eiropas raidsabiedrību Savienības (EBU) atbalstu.

Valdība lēmumu skaidroja ar nepieciešamību izpildīt Starptautiskā Valūtas fonda (SVF), Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas starptautiskā aizdevuma nosacījumus.

Tā dēvētās troikas starptautiskā aizdevuma 240 miljardu eiro (169 miljardu latu) apmērā nosacījumi paredz līdz gada beigām valsts sektorā likvidēt 4000 darbavietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+