×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. februāris, 2015
Drukāt

Grieķijā atlaidīs privātpersonu un uzņēmumu parādus valstij (1)

griekija2

Grieķijas jaunā kreisā valdība trešdien piedāvāja atlaist parādus tūkstošiem privātpersonu un uzņēmumu, kas ir parādā valstij.

Finanšu ministra vietniece Nadja Valavani paziņoja, ka, ja parādnieki uzreiz samaksās 200 eiro, tad viņiem var atlaist līdz 50% no pārējā parāda.

Preses konferencē Valavani norādīja, ka parādi Grieķijas valstij par nenomaksātajiem nodokļiem un sociālās apdrošināšanas iemaksām ir sasnieguši 76 miljardus eiro.

Viņa tomēr uzsvēra, ka ir reālistiski atgūt tikai deviņus miljardus eiro. “Nauda, kuru var pieprasīt un atgūt, ir tikai deviņi miljardi eiro jeb 11,6% no kopējās [summas],” teica Valavani.

Viņa norādīja, ka valdībai ir nepieciešama nauda, lai palīdzētu Grieķijas iedzīvotajiem. “Bez ienākumiem nevarēs veicināt nepieciešamo sociālo politiku,” piebilda ministra vietniece.

Viņa arī uzsvēra, ka jaunie atvieglojumi neradīs papildu izmaksas, jo valsts no pašreizējiem parādniekiem tāpat neatgūst gandrīz nekādu naudu.

Jau ziņots, ka Grieķija ceturtdien iesniegs savu oficiālo priekšlikumu par parādu krīzes risinājumu, liecina anonīmu avotu Grieķijas valdībā sniegtā informācija laikā, kad Atēnas steidz vienoties ar aizdevējiem Eiropas Savienībā (ES).

Sagaidāms, ka Grieķijas valdība lūgs līdz sešiem mēnešiem pagarināt aizdevuma termiņu, taču aicinās to atbrīvot no smagajiem pienākumiem, kurus paredz starptautiskā aizdevuma vienošanās. Vācija, kas veic lielākās iemaksas ES budžetā, gan ir paziņojusi, ka tāds priekšlikums tiks noraidīts.

Grieķijas valdības preses pārstāvis Gabriels Sakellaridis sākotnēji gan sacīja, ka vēstuli ar lūgumu pagarināt aizdevumu eiro zonas finanšu ministru grupas vadītājam Jerūnam Deiselblūmam Grieķija nosūtīs jau trešdien.

ES Grieķijas kreditori vēlas vienošanos panākt līdz šīs nedēļas beigām, jo mēneša beigās noslēdzas pašreizējās Grieķijas glābšanas aizdevuma programmas termiņš.

Tomēr vienošanās panākšana, šķiet, būs grūta pēc tam, kad Vācija atteicās izskatīt jebkādu ierosinājumu no Grieķijas valdības, kas neparedzētu taupības pasākumu saistību izpildi, un Grieķija uzstāja uz saistību memoranda, par kuru ar aizdevējiem vienojās iepriekšējā labēji centriskā valdība, atcelšanu.

Grieķijas parādi privātajam institūcijām un starptautiskajiem aizdevējiem – ES, Eiropas Centrālajai bankai (ECB) un Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) – ir apmēram 320 miljardi eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Manuprāt, vienīgais saprātīgais risinājums Grieķijai, ir izstāties no eirozonas un ES un ieviest savu nacionālo valūtu, kas nebūtu vairs saistīta ar FRS, jo starptautiskie “labdari” mierā viņus tik un tā neliks un normāli dzīvot neļaus. Daudz prātīgāk pašlaik būtu pievienoties BRIKS, kas palīdzēs valstij atkopties. Latvijai agrāk vai vēlāk neizbēgami būs identiska situācija, jo atdot parādu tā nespēj un nespēs. Aizņemsies no starptautiskajiem rīkļu rāvējiem lai atdotu tiem pašiem iepriekšejo parādu, un tā bez gala un malas, kamēr iedzīvotāju vairumam jāsavelk jostas lai to nodrošinātu.

Draugiem Facebook Twitter Google+