×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Grieķijā atrasts noslēpumains kapu kalns (1)

Foto: AFPFoto: AFP

Grieķijas arheologi valsts ziemeļos atklājuši senu kapu kalnu, kas jau pasludināts par lielāko, kāds Grieķijā konstatēts. Apbedījums attiecas uz laiku pēc slavenā Maķedonijas Aleksandra jeb Aleksandra Lielā nāves, taču zinātnieki vēl nav konstatējuši, kāds augstmanis minētajā vietā apbedīts, ziņo aģentūra AFP.

Kaps ir gandrīz regulāra apļa veida pakalns 497 metru apkārtmērā. Tas izvietojies Strimonas upes krastā, vietā, kur atradusies senās Maķedonijas valsts pilsēta Amfipole, 60 km attālumā no mūsdienu Grieķijas pilsētas Seresas. Kapu kalnu reiz rotājusi piecus metrus augsta marmora lauvas statuja. Tā gan pārvesta uz citu vietu. “Apbedījums pavisam noteikti ir datējams ar laiku pēc Aleksandra Lielā nāves 323 gadā p.m.ē., taču mēs nevaram pateikt, kam tas piederējis,” vietējai televīzijai atdzinusi par izrakumiem atbildīgā arheoloģe Katerina Peristeri.

Atklājuma vietu jau apmeklējis Grieķijas premjerministrs Antonis Samaras. Viņš to atdzinis par unikālu, īpašā paziņojumā norādot: “Tas ir acīmredzami, ka esam ārkārtīgi svarīga atraduma priekšā. Šim piemineklim ir unikāls raksturs.”

No vēstures zināms, ka pēc vīra nāves Amfipolē trimdā dzīvojusi Aleksandra Lielā sieva, persiete Roksana un abu dēls Aleksandrs. Kā Roksana, tā Aleksandrs jaunākais 310. gadā p.m.ē. tika nogalināti pēc jaunā Maķedonijas valdnieks Kasandera pavēles. Eksperti neizslēdz, ka zem noslēpumainā pakalna varētu dusēt kāds Aleksandra Lielā ģimenei piederīgais.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lieliski, varbūt pēc Aleksandra Lielā tēva kapa atrašanas mēs atklāsim arī viņa mazdēla vai vedeklas atdusas vietu ..

Draugiem Facebook Twitter Google+