×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Unikāls atradums: Grieķijā atklāj senu apbedījumu

Foto - Grieķijas Kultūras ministrijaFoto - Grieķijas Kultūras ministrija
Uzziņa

Mīnoja un Mikēnu civilizāciju saikne

Lai gan apbedījums attiecināms uz Mikēnu laikmetu, tajā atrastajiem vairāk nekā 1400 priekšmetiem ir saistība ar Mīnoja civilizāciju, dodot ieskatu kultūrvēsturiskajā saiknē starp šīm senajām civilizācijām, secinājuši pētnieki. Mīnoja civilizācija uzplauka Krētā aptuveni 2000 gadus pirms mūsu ēras, bet vēlāk to pārņēma Mikēnu kultūra, kas izplatījās no Peloponēsas daudzviet Vidusjūras austrumos no 1600 līdz 1100 gadiem pirms mūsu ēras. Varas un ietekmes maiņa bija svarīgs brīdis Bronzas laikmetā, kas deva grūdienu klasiskās Grieķijas kultūras attīstībai.

Arheologi atklājuši pirms 3500 gadiem dzīvojuša senās Grieķijas karavadoņa apbedījumu līdz ar zelta un sudraba rotām un ieročiem, kas dod ieskatu senās Mikēnu civilizācijas vēsturē.

Akmens bluķis nosargā senkapu

Apbedījums atrasts Peloponēsas apgabalā Grieķijā, kur zem milzīga akmens bluķa, kas svēra vairāk nekā tonnu, tas bija nogulējis neskarts 35 gadsimtus. Līdzās sengrieķu karavadoņa pīšļiem atradās metru garš bronzas zobens ar ziloņkaula rokturi un daudz zeltlietu un dārgakmeņu, kas liecina par apbedītā augsto sociālo stāvokli, satriecošo atradumu apraksta avīze “Telegraph”. Arheologi vērtē šo atradumu par aizraujošāko liecību Senās Grieķijas vēsturē pēdējos gadu desmitos. Eksperti uzskata, ka apbedītais karavadonis bijis aptuveni 30 – 35 gadus vecs. Pētnieki nodēvējuši viņu par “Grifa karavīru”, jo blakus viņam atrasta ziloņkaula plāksne ar mītiska zvēra – pusi lauvas, pusi ērgļa – attēlu.

Arheologi pauduši sajūsmu, ka gadsimtu gaitā seno apbedījumu nav atraduši kapu izlaupītāji. Apbedījumu atklāja Džeks Deiviss un Šerona Stokere, vīra un sievas arheologu komanda no Sinsinati universitātes ASV, kuri veikuši izrakumus šajā Grieķijas apgabalā jau 25 gadus. “Šis apbedījums ir viens no uzskatāmākajiem apliecinājumiem par sengrieķu kultūras bagātību, kas atrasts kontinentālajā Grieķijā pēdējos 65 gados,” uzskata amerikāņu arheologi. Viņi uzgāja senkapu gandrīz nejauši, kad veica izrakumus pie senās Pailosas pilsētas, kuras ziedu laiki bija Mikēnu laikmetā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+