Pasaulē
Eiropa

Grieķijā bažas par saindētu pārtiku: pirms Ziemassvētkiem no veikaliem atsauc produktus 16

Foto – AFP/LETA

Četras lielas Grieķijas un starptautiskās pārtikas kompānijas otrdien no lielveikaliem atsaukušas savu produktus, no anarhistiem saņemot draudus par tās saindēšanu.

Grupējums “Zaļā atriebība” pirmdien paziņoja, ka saindējis vairākus desmitus “Coca-Cola”, “Nestle”, “Unilever” un Grieķijas piena giganta “Delta” produktu.

“Mēs esam iegādājušies produktus no galvenajām lielveikalu ķēdēm Atēnu apkaimē,” teikts grupējuma paziņojumā. “Šie produkti tikuši saindēti ar hloru un sālsskābi.”

Grieķijas varasiestādes paziņojušas, ka lietai pievērsusies pretterorisma vienība un informēts pārtikas drošības dienests.

“Coca-Cola”, “Nestle” un “Unilever” paziņoja, ka piesardzības dēļ atsauc produktus. Tādu pašu soli spēra arī “Delta”, paužot nožēlu par kaitējumu ražotājiem “un visai grieķu sabiedrībai”.

Saistītie raksti

“Zaļā atriebība” paziņoja, ka saindējis “Unilever” Cēzara salātu mērci un tomātu mērci, kā arī “Coca-Cola” un “Nestle” dzērienus un “Delta” pienu.

“Operācijas mērķis ir sabotēt minētās kompānijas, piespiežot tās uz divām nedēļām pilnībā atsaukt savus produktus,” paziņoja grupējums, norādot, ka saindētos produktus veikalu plauktos izliks no 22.decembra līdz 5.janvārim.

“Zaļā atriebība” līdzīgu akciju veica 2013.gadā, piespiežot divām starptautiskām kompānijām atsaukt savus produktus.

LA.lv