Pasaulē
Eiropa

Grieķijā brīdina par vardarbību pārapdzīvoto migrantu nometņu dēļ2

Foto – LETA/AP

Nožēlojamie apstākļi pastāvīgi pārpildītajās nelegālo imigrantu nometnēs Grieķijas salās var novest pie traģēdijas, ceturtdien brīdināja Lesbas salas Mitilines pilsētas mērs Spirs Galins.

“Pastāv briesmas, ka mēs varam pieredzēt traģiskus notikumus,” vēstulē Grieķijas migrācijas ministram Dmitrim Vitsam norādīja mērs, piebilstot, ka iedzīvotāju pacietības mērs ir “sasniedzis galējo robežu”.

Viena no problēmām, ar kuru vietējie iedzīvotāji sastapušies nelegālo imigrantu ieceļošanas un pārpildīto nometņu dēļ, ir noziedzības pieaugums, skaidroja mērs.

Atbilstoši oficiālajiem datiem Lesbas, Hijas, Samas, Leras un Kosas salās ir vairāk nekā 19 000 nelegālo imigrantu. Nometnēs šajās salās ir vietas 6000 cilvēku.

Lesbas salā ar 86 000 iedzīvotāju ir 10 500 nelegālo imigrantu.

Slikto dzīves apstākļu dēļ spriedze saglabājas liela, kas dažkārt pāraug vardarbības uzliesmojumos kā imigrantu vidū, tā starp imigrantiem un vietējiem iedzīvotājiem.

Migrācijas ministrs vēl jūlijā solīja, ka līdz septembrim nelegālo imigrantu skaits tiks samazināts līdz 10 000, tomēr šī mērķa sasniegšanas labā panākts niecīgs progress.

Saistītie raksti

Grieķijas Egejas jūras salas bija pirmās sasniegtās Eiropas Savienības (ES) teritorijas lielākajai daļai no aptuveni miljona nelegālo imigrantu, kas 2015. un 2016.gadā blokā ieradās labākas dzīves meklējumos.

Pēc tam, kad 2016.gadā starp ES un Turciju tika panākta vienošanās, ka Turcija uzņems atpakaļ nelegālos imigrantus, kas ES nekvalificēsies bēgļa statusam, nelegālie ieceļotāji paliek Grieķijā uz ilgu laika posmu. Tā kā ierodas arvien jauni nelegāli imigranti, viņu kopējais skaits nav sarucis.

LA.lv