×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Grieķijā būs pirmstermiņa vēlēšanas

Grieķija 6. maijā rīkos pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas, paziņojis premjerministrs Luks Papadems pēc tikšanās ar valsts prezidentu un savu pagaidu valdību.


 

Sagaidāms, ka šajās vēlēšanās nebūs skaidra uzvarētāja un to rezultāts var apdraudēt starptautiskā aizdevuma plāna īstenošanu. Papadems sacīja, ka viņa pagaidu valdība ir paveikusi savu darbu, pagājušajā mēnesī nodrošinot jauna starptautiska aizdevuma piešķiršanu Grieķijai un valsts parāda pārstrukturēšanu. “Grieķija ir grūta ceļa vidū. Mūsu izvēle noteiks ne vien to, kāda valdība pēc vēlēšanām tiks izveidota, bet arī Grieķijas kursu nākamajos gadu desmitos,” Papadems sacīja televīzijas uzrunā valsts iedzīvotājiem. Viņš pauda cerību, ka jaunais parlaments, kuram būs jāpieņem smagas reformas, lai nodrošinātu starptautiskā aizdevuma maksājumus, sanāks kopā līdz 17. maijam.

Šīs būs pirmās vēlēšanas, kopš 2009. gada beigās sākās Grieķijas parādu krīze, kas ievilka valsti lielākajā ekonomiskajā lejupslīdē kopš Otrā pasaules kara un satricināja Eiropas vienoto valūtu eiro.

Konservatīvā partija “Jaunā demokrātija” un sociālistu partija “PASOK”, kuras ir Papadema valdībā, taupības pasākumu atbalstīšanas dēļ zaudējušas sabiedrības atbalstu. Sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka popularitāte pieaug nelielām partijām, kuras ir pret Eiropas Savienības un Starptautiskā valūtas fonda pieprasītajiem taupības pasākumiem, kas Grieķijai ir jāīsteno, lai saņemtu starptautisko aizdevumu. Aptaujas liecina, ka “Jaunā demokrātija” iegūtu aptuveni 20 procentus balsu, bet PASOK – 14 procentus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+