×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. septembris, 2012
Drukāt

Grieķija iesniedz jauno taupības pasākumu programmu

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķija starptautiskajiem aizdevējiem iesniegusi valsts izstrādāto taupības programmu 11,5 miljardu eiro apmērā, paziņojis valsts finanšu ministrs Jannis Sturnars (attēlā).

“Mēs 11,5 miljardu eiro vērto programmu esam iesnieguši starptautiskajiem aizdevējiem. Patlaban norisinās diskusijas un izvērtēšana,” pēc tikšanās ar premjerministru Antoni Samaru un starptautiskajiem kreditoriem norādīja Sturnars. Grieķija steidz pabeigt jaunu izdevumu samazināšanas programmu 2013. un 2014. gadam, lai iegūtu aizdevuma nākamo maksājumu.

Eiropas Savienības, Starptautiskā valūtas fonda un Eiropas Centrālās bankas pārstāvji, kas Atēnās uzturēsies vairākas nedēļas, noteiks, vai Grieķija spēs saņemt tik ļoti nepieciešamo aizdevuma nākamo maksājumu 31,5 miljardu eiro apmērā. “Pasākumi ir sarežģīti. Mēs cenšamies pārliecināt starptautiskos aizdevējus, ka mūsu argumenti ir pareizi,” sacīja Sturnars.

Atklātībā nonākusi informācija liecina, ka šajā taupības programmā paredzēts par 3,5 miljardiem eiro samazināt pensijas, par 1,47 miljardiem eiro samazināt finansējumu veselības aprūpē, kā arī par 517 miljoniem eiro samazināt aizsardzības budžeta izdevumus.

Starptautisko kreditoru pārstāvji pagājušajā nedēļā ieradās Grieķijā, lai kārtējo reizi izvērtētu Grieķijas progresu īstenojot reformas apmaiņā pret finansiālo palīdzību. ES, SVF un ECB audita rezultāti varētu tikt publiskoti oktobrī. Grieķijas ekonomika paļaujas uz divām finanšu palīdzības programmām aptuveni 240 miljardu eiro apmērā, kuras atbalsta ES, SVF un ECB.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+